İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul’a Yakın Turistik Yerler

İstanbul’a Yakın Turistik Yerler

----

İstanbul’a yakın turistik yerler genellikle İstanbul ilinde yaşayan ve farklı yerler hakkında bilgi edinmek ve bu yerleri ziyaret etmek isteyen kişiler tarafından incelenmektedir. İstanbul ilinin pek çok içeriğe ve güzelliğe sahip olması gibi çevresinde yer alan iller de bazı doğal güzelliklere ve tarihi yapılara sahiptir. Bu illerde yer alan turistik mekanlar görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

İstanbul dışında gezintiye çıkmak isteyen kişilerin araştırdığı bir konu olan İstanbul’a yakın turist yerler konusu, pek çok seçeneğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu seçenekler arasında;

  • Kandıra, Kocaeli
  • Acarlar Longozu, Sakarya
  • Kıyıköy, Kırklareli
  • İğneada, Kırklareli
  • Trilye, Bursa
  • Gölyazı, Bursa yer almaktadır.

Yukarıda yer alan turistik yerlerden ilk 3 tanesini aşağıda detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Kandıra, Kocaeli

İstanbul ilinde yaşayan ve farklı konumlarda tatil yapmak isteyenler için Kandıra, Kocaeli, birbirinden güzel imkanlar sunmaktadır. Özellikle doğal güzellikleri ile tatilciler için güzel bir manzara sunmaktadır.

Kocaeli, Kandıra ilçe merkezine yakın bir konumda yer alan Sarısu, kamp yapmak isteyenler için de uygun bir ortam oluşturmaktadır. Kamp yapmak isteyenler bu mekandan yararlanarak hoş bir kamp tatili yaşayabilmektedir.

İstanbul’a 146 kilometre uzaklıkta yer alan Kandıra, özellikle bahar aylarında ziyaret edilmesi gereken bir turistik yerdir.

Acarlar Longozu, Sakarya

Acarlar Longozu, İstanbul’dan 204 kilometre uzaklıkta yer alan Sakarya iline bağlı bir turistik alandır. Acarlar Longozu’nu önemli kılan detay ise ülkemizde azalan longoz ormanlarıdır. Toplamda 7,5 kilometrelik bir alana yayılmış olan Acarlar Longozu, İstanbullular için harika bir tatil bölgesi olmaktadır. Yaklaşık iki buçuk saat süren yolculuğun ardından buraya ulaşabilir ve doğal güzelliklere yakından tanık olabilirsiniz.

Kıyıköy, Kırklareli

Özellikle trekking yapmaya elverişli olan Kıyıköy, Kırklareli ilinin Vize ilçesinde yer almaktadır. İstanbullular hafta sonlarında yapacakları 2 saatlik bir yolculuk sonunda buraya ulaşabilir ve temiz havayı içlerine çekebilirler.

Trekking yapmaya elverişli olan Kıyıköy, aynı zamanda balık tutmayı sevenlere de balık tutma imkanı tanımaktadır. Balık tutmak isteyen bireyler burada bulunan Kıyıköy falezleri sayesinde bu etkinliği yapabilmektedir. İstanbul’a yakın bir konumda bulunması sebebiyle en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap