İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

**2

En iyi kamp alanları düşünüldüğünde, yedi iklim yedi coğrafya sahibi Türkiye bu açıdan oldukça fazla alternatif barındırmaktadır. Yaz kampından kış kampına, yayla kampından dağ sporlarına değin birçok seçeneğin bulunduğu ülkemizde, bu yönde her türlü alternatif de yaratılabilmektedir.

Türkiye’nin Ünlü Kamp Alanları Nelerdir?

Türkiye’nin en iyi kamp alanları denilince, onlarca yerleşke akla gelse de, en popüler mekanlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Yedigöller

Bolu’da bulunan Yedigöller, ağaçlarla çevrili bir gölün etrafındaki kuş cıvıltılarıyla şenlenmektedir. Buraya çadırlarınızı alıp gitmeniz mümkündür. Yeşilin, sarının, kırmızının ve mavinin her tonunun hakimiyetini hissedersiniz. Burada bir Milli Park da bulunmaktadır.

  • Azmakbaşı Kampı

Muğla Akbük’ün en gözde yerlerinden biri olarak bilinen Azmakbaşı Kampı, ekolojik bir köy olarak bilindiği için, kafa dinlemek ve şehir hengamesinden kaçmak isteyenler için ödül niteliğindedir. Burada, çadır kurabileceğiniz özel alanlar vardır ve buralar oldukça güvenlidir.

  • Şavşat Karagölü

Şavşat Karagöl Milli Parkı olarak da bilinen alan, Artvin’de ağaçların göğü selamladığı noktadadır. Bu gizemli yerleşke, masmavi bir suyun etrafında konumlanmaktadır. Buraya arabanızla ulaşım sağlamanız da çok kolaydır.

  • Salda Gölü

15 Şubat 2021 günü itibarıyla, Mars’taki son kraterlerden birini keşif için uzaya bir araç gönderilmiştir. Bu keşif öncesi, dünya uzay teknolojileri merkezi NASA, Salda Gölü’nde incelemeler yapmıştır. Çünkü, Salda Gölü’nün yüzeyi aynı zamanda Mars’taki kratere de çok benzemektedir. Bu yönde, hem tarihe tanıklık etmeniz, hem de tatil planları yapmanız adına Salda Gölü de sizi cezbedebilir. Uzaya doğru meraklı düşüncelere dalarken, gölün yüzeyini sükunetle sizin de keşfetmeniz mümkündür.

  • Cunda Adası

Ayvalık’taki Cunda Adası yaz kampı sevenler için idealdir. Hem kamp çadırlarınızı alıp, oradaki sessiz bölgelerde kafanızı dinleyebilirsiniz, hem de merkeze inerek, ünlü restoranlarda rakı ve balık lezzetinin doruklarını yaşayabilirsiniz. Zeytinyağıyla ünlü adada, bu yönde çeşitli organik ürünler de alarak evinize götürmeniz mümkündür.

  • İğneada Longoz Ormanları

Kırklareli’nde bulunan İğneada Longoz Ormanları, iğne gibi olan, yüksek ve doğal ağaçlarının yeşiliyle, adeta bir tablonun içinde hissetmenize neden olacaktır. Buradaki Aypoloz Deresi’nin şırıltısı da size ninni gibi geleceğinden ötürü, bebek gibi sakinleşmeniz olasıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap