İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Türkiye’nin En İyi Dalış Lokasyonları

Türkiye’nin En İyi Dalış Lokasyonları

--

Türkiye’nin en iyi dalış lokasyonları, su altı güzelliklerini keşfetmek isteyen maceracıların en iyi deneyimi yaşayabilecekleri pek çok farklı bölgeyi içermektedir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz mavi tutkunu olan dalışçıların vakit geçirebilecekleri pek çok farklı alan sunmaktadır. Çeşitli lokasyonlardaki dalış deneyimleriyle hayat boyunca unutulmayacak tecrübeler yaşanmaktadır.

Denizin derinliklerini keşfetmek isteyen dalışçılar, çok uzağa gitmelerine gerek kalmadan Türkiyenin en iyi dalış lokasyonları arasından seçim yaparak mavinin onlarca tonunu ve denizin derinliklerinin gizemini keşfedebilmektedir. Ülkemizdeki denizin derinliklerini keşfetmek isteyen maceracılar için en iyi dalış lokasyonlarını sizin için hazırladık.

Rambo

Rambo dalış noktası, 13 metre derinliğe sahip olan ve 5’e kadar dalıcının beraber durabileceği genişliğe sahip olan Alanya’da bir mağaradır. Aynı zamanda sarkıt ve dikitler ile daha ilgi çekici bir alan oluşturan bu mağarada hava boşluğunun bazı noktalarda 8 ile 10 metreye ulaştığı bilinmektedir. Türkiye dalış noktaları arasında en ilgi çekici atmosfere sahip olan bölgelerden biridir.

Side Su Altı Müzesi

Side Su Altı Müzesi, denizin derinliklerinde tarihi yaşamayı sağlayan bir müze olarak diğer müzelere oranla çok daha büyüleyici bir etki yaratmaktadır. Hemen hemen herkes müzeye gitmiş ya da görmüş olsa da su altı müzesi hakkında bilgisi olan az kişi bulunmaktadır. 2015 senesinde farklı derinliklere heykellerin yerleştirildiği bu alanda pek çok farklı tema yer almaktadır.

Çanakkale Savaşı, Mevlana semazenleri, Poseidon, çiçek bahçesi gibi farklı çeşitlerde heykeller bulunmaktadır. Her sene bu dalış lokasyonuna milyonlarca insanın geldiği bilinmektedir. Avrupa ve genel olarak tüm dünyadaki en büyük su altı müzelerinden biridir. Bu bakımdan Dünyanın en iyi dalış yerleri arasında kabul edilebilecek özelliktedir.

Paris 2 Batığı

Paris 2 Batığı, Kemer’de yer alan ve 1917 tarihinde Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul komutasındaki Topçu Bataryası ile batırılmış olan bir geminin olduğu dalış noktasıdır. Tarihe yönelik ilgisi olan kişiler tarafından ilgi gören bu yerde kişilerin inceleyebileceği pek çok unsur bulunmaktadır. Dalgıçların ve aynı zamanda su altı fotoğrafçılar için ilgi çekici görüntüler sunmaktadır. Su altı dalışı nerede yapılır denildiğinde bu nedenle akla gelen ilk mekanlardan olmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap