İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Muğla
  3. Marmaris Gezi Rehberi – Görülmesi Gereken Yerler

Marmaris Gezi Rehberi – Görülmesi Gereken Yerler

marmaris-gorulmesi-gereken-yerler

Marmaris, milli gelir kaynağının en önemli merkezlerinden biridir. Yalnızca ülkemizde değil yurt dışından gelen turistler açısından da, değerli bir tatil yeri olarak görülür. Bu sebepten dolayıdır ki birçok kişinin tatil rehberinde Marmaris mutlaka bulunur. Bu denli popüler olan yerde nerelere gidilmeli, hangi yerler görülmeli bilinmelidir. Marmaris görülmesi gereken yerler konusunda sizlere özel bir liste hazırladık.

Marmaris Kalesini Görmelisiniz

Marmaris yolculuğunuzu başlattıysanız, mutlaka görmenizi isteyeceğimiz yerlerden biri Marmaris kalesi olacaktır. Kaleye geldiğiniz zaman ise Marmaris körfezinden, şehrin güzelliğini doyasıya görmeye başlarsınız. Buraya ister gündüz vakti isterseniz de akşam vakti sorunsuz şekilde gelip oturabilirsiniz. Hem gündüz hem de akşamları manzarasıyla gelenleri etkilemeyi başarıyor. Ambiyansın güzelliğini görenler, hayran kalarak buradan ayrılıyor.

Marmaris Bal Evi Ziyaret Edin

Marmaris bal evini sizlerde ziyaret ederek, harika bir gün geçirmeye başlayabilirsiniz. Çam ballarının üretiminin bu yerde, farklı bir deneyim kazanmaya başlamış olacaksınız. Sürekli aynı şeyler yapmaktan ziyade, tatilinizde farklı etkinlikleri keşfetmeniz size daha hoş gelmeye başlayacaktır.

Günnücek Milli Parkı

Tatil olarak seçeceğiniz yer olarak Günnücek milli parkı geliyor. Bu parkta çok farklı özelliklere sahip ağaçlar bulunuyor. Günnücek milli parkı geldiğinizde, doğa ambiyansı altında harika bir piknik keyfi yapabilirsiniz. Genelde burayı tatilciler, dinlenmek adına daha çok tercih ediyor. Sakin bir gün geçirmek istiyorsanız, ağaçların altında güzel  bir dinlenme   keyfini yaşamaya başlayacaksınız.

Gökova Kıyıları Marmaris

Yürüyüş yapmak isteyenlerin, yalnızca denizden ulaşacakları yer Gökova kıyılarıdır. Ormanlık alan içerisinde yanınıza bisiklet alarak  tur atabilirsiniz. Tatilinizi daha eğlenceli bir ortama dönüştürmeniz için buraya seçebilirsiniz. Bisiklet turu atmanız için tercih edebilirsiniz.

Marmaris Sedir  Adası

Marmaris Sedir adası, yolculuk yaparken es geçmemenizi önerdiğimiz bir yerdir. Sedir adası içerisinde dünyaca ünlü olma özelliğini taşıyan Kleopatra plajı bulunmaktadır. Plaja gitmeniz için de Çamlıköy’e giderek tekne yolculuğu yapmaya başlayacaksınız. Tekne yolculuğunu seviyorsanız o zaman Sedir adası yolculuğunuzu keyif alarak yapmaya başlamalısınız. Böylece tatil serüvenlerinizi harika şekilde yürütmeye başlamış olacaksınız. Birbirinden güzel günler geçirmek için  burada bulacağınız bazı konaklama alanları da bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap