İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Türkiye’de Kış Tatili İçin Nereye Gitmeli?

Türkiye’de Kış Tatili İçin Nereye Gitmeli?

turkiyede-kis-tatili-icin-nereye-gidilir

Kış sezonu geldiğinde, tatil severler kendilerine güzel tatil yerleri keşfetmek isterler. Ülkemizde yazın olduğu gibi kış mevsiminde de tatilinizi keyifli şekilde yapabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Kış dönemini tatilsiz şekilde geçirmek istemiyor ve tüm stresinizi atmak istiyorsanız Türkiye’de kış tatili için nereye gidilir listemize bir göz atmalısınız.

Ayder Rize Karla Kaplı Yaylaları

Kış aylarında, Rize’nin Ayder yayları karla kaplanıyor. Manzara yönünden oldukça hoş görünen Ayder yaylasında harika zamanlar geçirebilirsiniz.  Ağaç evler, yaylanın dört bir yanı bembeyaz örtüyle kaplanması, kışı derinden hissetmenize neden oluyor. Üstelik çam ağaçlarında da biriken karlar, fotoğraf karesi için harika pozlar veriyor. Kış tatilinizi daha sessiz ve huzurlu bir ortamda yapmak istiyorsanız burası en ideal yerlerden biri olacaktır.

Romantik Bir Gün İçin Gölcük-Abant

Kış mevsimini sevdiğinizle dolu dolu ve romantik şekilde geçirmek isteyenlerden olabilirsiniz. Kışın romantik tatil adresleri denildiği zaman mutlaka listenizde Bolu yer almalı. Gölcük ve Abant ziyaretçilere sunduğu manzaralarıyla akıllarda fazlasıyla yer etmeyi başarıyor. Bolu şehrine geldiğiniz zaman Gölcük tabiat parkını kesinlikle es geçmemeniz gerekiyor. Bölgeye geldiğiniz zaman kiralayıp kalabileceğiniz birçok yerler bulunuyor. Doğa harikası bu yerden hemen gitmek istemiyorsanız, tatil günlerinizi daha uzun tutmanızı öneririz.

Akdamar-Van Kış Tatili

Kış tatili için Van’ın Akdamar bölgesini tercih edebilirsiniz. Nehir ve vadide bulunan yüzyıllık binalar, tarihe en güzel şekilde ışık tutan cinsten denebilir. Zamana yolculuk yapmanıza yardımcı olan bu yerde Urartu, Ermeni, Araplar uzun yıllar boyunca hüküm sürmeyi başarmıştır. Van gölünün hemen yanı başında yer alan Akdamar kilisesi, Ermeni mimarisinin en önemli eserlerinden birini oluşturuyor.

Bursa Uludağ’da Kayak Keyfi

Kışın tatilinizin tadını doyasıya çıkarmanızı sağlayacak olan Bursa Uludağ’a yolculuğunuzu mutlaka yapmanız gerekiyor. Birçok tatil sever tarafından ilgi duyulan Uludağ’da kayak yapma keyfini yaşayacaksınız. Kış döneminde kayak yapmak isteyenlerin uğrak noktası olarak ön plana çıkar. Üstelik burada konforlu şekilde kalabileceğiniz birçok kaliteli konaklama yerleri bulunur.

Erzurum Palandöken Kış Tatil Ziyareti

Erzurum Palandöken, kış tatili için tercih edebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Palandöken konum itibariyle şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyor. Soğuk kış mevsiminde  tatilcilerin görmesi gereken eşsiz bir yerdir.

Yorum Yap

Yorum Yap