İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. En Güzel Kamp Tatil Önerileri

En Güzel Kamp Tatil Önerileri

en-guzel-kamp-tatil-onerileri

Ülkemiz tarihi, kültürü, doğası ile adından söz ettiren Doğayla baş başa kalabileceğiniz harika kamp yerleri bulunmaktadır. Böylece şehrin gürültüsünden uzaklaşarak harika zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz.  Sakinliği, huzuru ve enfes doğa manzarasında kamp yapmak için malzemelerinizi şimdiden hazırlamaya başlayabilirsiniz.  Bu yazımızda kamp tutkunlarına özel en güzel kamp tatil yerleri paylaşıyoruz.

Fethiye Babakamp

Kamp yapmak için tercih edebileceğiniz yerlerden biri Fethiye Babakamp’tır. Çadırınızı, kişisel eşyalarınızı yanınıza alarak hemen kamp için gelebilirsiniz.  Eşsiz bir manzaraya sahip olan bu yerin yakın çevrelerinde, özel tesisler yer alıyor. Ahşap ya da ağaç evlerde harika bir kamp serüvenini başlatabiliyorsunuz. Fakat burada kamp yapmak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekecek.

Kaz Dağları Çanakkale/ Balıkesir

Hızır kaz dağları, kamp için keşfedilmiş olan harika bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin sen çok sevilip tercih edilen kamp yerlerindendir. Kazdağının Kirişlik vadi eteğinde harika kamp yapabilirsiniz.  Burada kamp yapmaya karar verdiyseniz, kamp sürecinizi mutlaka uzun tutmalısınız. Çünkü manzarayı ayaklarınıza serecek olan harika kamp alanından ayrılmak hiç istemeyeceksiniz. Kaz dağları hazır kamp alanı, Mehmetalan köyüne 2 km civarındadır. Kamp için her şey hazırsa, Hızır kamp alanına gelmek için yola çıkabilirsiniz.

Yedigöller’de Harika Kamp

Bolu Yedigöller’de kamp severleri ağırlayan nadide yerlerden olmayı başarıyor. Doğacı yanınızı ortaya koyacağınız bir kamp macerası sizleri bekliyor olacak. Yalnızca kamp için burayı tercih edecek olanlar, tam teşebbüslü şekilde gelmeleri gerekiyor. Çünkü yakınlarında restoran, büfe gibi yerler olmadığından dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yanınıza mutlaka ihtiyaçlarınızı karşılayacak gıda ve benzeri ürünleri almanız gerekecek. Kampınızı yaparken denize girmek isterseniz, Yedigöllerde   toplamda iki tane koy bulunmaktadır. Biri büyük biri de küçük koy bulunuyor. Eğer ki dalgasız olanı isterseniz o zaman küçük koy da yüzebilirsiniz. Büyük koy hem dalgalı olurken hem de derinleşerek risk yaratabiliyor.

Datça’da Kampa Ne Dersin?

Datça, tatil severlerin rotası olmayı başaran bir yer olarak görülmemeli Datça’nın yolunu kamp yapmak içinde tutabilirsiniz. Muhteşem güzelliği ile sizleri ağırlayacak olan Datça’da harika zamanlar geçirmeye başlamış olacaksınız. Doğallığı yakından hissetmenizi sağlayacak bu yerde kamp yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap