İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale’de Gezilecek Yerler

canakkalede-gezilecek-yerler

Geniş bir coğrafik alana yayılmış olan Çanakkale şehri, gezilecek birbirinden güzel yerleri ile dikkat çekmeyi başarıyor. Buna göre sizlerde artık buraya geldiğiniz zaman pek çok güzellikleri yakından görme şansına sahip olursunuz. Her ne kadar çok büyük bir şehir olmasa da, Çanakkale şehrinde gezebileceğiniz bazı yerler mevcuttur. Bu yerleri ziyaret ederek sizlerde harika zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. Türk tarihi açısından ayrı bir önem arz eden bu şehir, geçmişe ışık tutmaktadır. Bu nedenden dolayıdır ki birçok kişi tarafından da gönüllerde taht kurmayı başarmış bir şehir olarak göze çarpar. Toplumda son derece derin izler bırakma şansına sahip olduğundan dolayı Çanakkale, herkes tarafından ilgiyi üzerine çekme başarısı göstermiştir.

Kalei Sultaniye Ziyareti

Kalei Sultaniye ziyaretlerinizi bundan sonra şehre geldiğiniz zaman ise rahatlıkla yapmaya başlamanız zor olmaz. Kalei sultan ziyaretlerinizi bundan sonra sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Buranın tarihi açısından bakıldığı zaman anlamı bir hayli büyüktür. Buranın bir diğer adına bakıldığı zaman ise Çimenlik kalesi olarak tabir edilir. Fatih Sultan Mehmet tarafından, İstanbul şehrinin hemen kuşatılması sonrasında inşası gerçekleşmiştir. Üstelik Mehmet, iç kale tarafında oturmuş ve askerlerine seslenmiş olduğu da bilinen rivayetlerden biridir.

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale deniz müzesi, buraya gelip de görmediğiniz bir yerse, mutlaka gelmelisiniz. Buranın bu denli popüler olmasının altında yatan en önemli sebeplerden biri Türkiye’nin en önemli diyeceğimiz deniz müzesi olmasıdır. Denizcilik tarihine ilişkin olarak bilinen pek çok eserler burada yer almıştır. Belge ve birbirinden güzel olarak tabir edeceğimiz nesneleri görmeniz mümkündür. Metal, ahşap ve tarihi kayıklar müzenin en önemli simgelerinden biri olarak karşımıza çıkar. Yetişkinler için alınan giriş ücreti için ise 10 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Çanakkale Saat Kulesi

Çanakkale saat kulesi giriş işlemlerinizi bundan sonra kolayca yapmanız mümkündür. Çanakkale şehrinin en önem arz eden simgelerinden biri olarak , burası karşımıza çıkar. Çanakkale şehrinin hemen merkez bölümünde yer alır. Saat kulesi ise toplamda 5 katlı şekilde inşa edilmiştir. Görkemli yanı ile ziyaretçileri mest etmeyi başarır cinstendir.

Yorum Yap

Yorum Yap