İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. En İyi Balayı Mekanları Türkiye

En İyi Balayı Mekanları Türkiye

-2

Balayı, çiftlerin evlilik sonrası, birlikteliklerinin resmiyete bağlanmasının tadını çıkardıkları tatildir. Bu tatil, özellikle kadınlar için büyük önem arz etmektedir. Evlilik kurumu bilhassa kadınlar tarafından önemsendiği ve ayarlandığı için, genellikle tatil kısmında da ayarlamayı yapmak onlara düşmektedir. Kadınlar balayı tatilini seçerken birçok faktörü göz önünde bulundururlar. Çünkü, erkeklerden daha ayrıntılı bir kafa yapıları vardır. Bu anlamda, en çok dikkat edilen unsur, evlilik gününün hangi zamana alınacağıdır. Evlilik yemini ne zaman yapılırsa, ondan çok kısa bir süre sonra tatile çıkılmaktadır. Günümüzde, genellikle kadın da erkek de ağırlıkla iş hayatına eşit koşullarda atıldıkları için, tatil günlerini de kesiştirmeye çalışmaktadırlar. Bu yönde, yazın yapılacak balayılar için tatil beldeleri, beş yıldızlı oteller, butik oteller, bungalov evlerin olduğu tesisler seçilebilmektedir. Kışın ise, kayak merkezleri ya da yurt dışı gezileri de gözdedir. Ama, genellikle çiftler ekim ayı balayı tavsiyeleri almayı önemsemektedirler. Sonbahar, balayı için en uygun mevsim şeklinde algılanmaktadır.

Balayı Önerileri

Balayı önerileri sorulduğunda, iki öneri seçeneği bulunmaktadır. Birincisi, yurt dışı seçenekleriyken, ikincisi yurt içi seçeneklerinden meydana gelmektedir. O minvalde, özellikle Karadeniz’de balayı yapanlar gitgide çoğalmaktadır. Bilhassa, yayla turizmi, eko turizm çiftleri cezbetmektedir. Bu yönde, aşağıdaki bölgeler balayı için yeni evlilere önerilebilir:

  • Olimpos

Antalya’nın Olimpos bölgesi, yazlık alanlarıyla ve mavi plajlarıyla göz doldurmaktadır. Burada birçok otel de uygun fiyatlara hizmet vermektedir.

  • Kapadokya

Nevşehir bölgesinde olan Kapadokya, tüflerden yapılmış tarihi evleriyle ilginizi çekecektir. Ayrıca, Nevşehir’de büyük balonlara binerek, yeryüzüne bir de tepeden bakarak, romantik ve heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz.

  • Assos

Sakin bir tatil beldesi olan Assos, gündüz deniz ve kumun, gece yakamozun beldesidir. Eşinizle baş başa ve el ele dolaşabileceğiniz güzel bir yerdir.

  • Abant

Çam ağaçlarıyla çevrili Abant Gölü, hem mavinin hem yeşilin huzurunu hissedeceğiniz hem de temiz havayı ciğerlerinize çekeceğiniz bir yerdir. Abant, çevresinde ilginç mimarileri de bulunan oteller barındırmaktadır.

  • Çeşme

İzmir’in Çeşme beldesi, yaz tatiliniz için oldukça eğlenceli fırsatlar yakalayabileceğiniz, popüler bir çekim merkezidir.

  • Uludağ

Kışın balayı yapanlar için Uludağ Kayak Merkezi, kar sporlarının da yapılacağı, sıcacık olduğu kadar heyecan verici, bembeyaz bir rüya gibidir.

Yorum Yap

Yorum Yap