İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

*

Türkiye’de yamaç paraşütü nerelerde yapılır? hayatlarında unutamayacakları bir deneyim yaşamak isteyenler ve adrenalin tutkunları açısından özellikle cevabı aranan bir sorudur. Ülkemizde yamaç paraşütü için elverişli pek çok alanın bulunmasıyla birlikte bunun için önemli bir gereksinim söz konusu olmamaktadır. Üstelik öğrenmenin de oldukça basit olmasıyla yamaç paraşütü sağlık problemi olmayan herkes için gerçekleştirilebilir bir deneyim haline gelmiştir. Türkiye’de yamaç paraşütü nerelerde yapılır? Denildiğinde akla gelen en iyi bölgeleri yazımın devamında açıklıyor olacağız.

Babadağ

Babadağ, Fethiye’de bulunan ve yamaç paraşütü denince ülkemizde akla gelen ilk bölgelerdendir. Doğanın güzelliğinin tadını çıkartarak unutulmaz bir deneyim sunan bu bölgede 3500 metre kadar yükseğe çıkmak mümkün olmaktadır.

Bu bölgede Aventura, Focus Turizm gibi şirketlerden yamaç paraşütü hizmeti almak mümkündür. Fethiye yamaç paraşütü adrenalinin yanında mavinin farklı renklerine eşsiz bir tanıklık sağlaması bakımından en çok tercih edilen seçeneklerden olmuştur.

Abant

Abant, ülkemizin en güzel bölgelerinden biri olarak Bolu’da bulunmaktadır. Cennet gibi bir görüntüde yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle İstanbul’da oturan kişiler için yakın olması bakımından tercih edilen bir alandır.

THK’nın eğitim uçuşları bağlamında ülkemizin en iyi uçuş alanlarından sayılan bu bölgede başlangıç, amatör ve uzman uçuşlar yapılabilmektedir. Özellikle kış aylarında çok soğuk olabilen bu bölgeyi tercih etmek isteyen kişiler yamaç paraşütü hangi aylarda yapılır sorusunu sorabilmektedir. Bu bağlamda özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarının yağışsız olmayan zamanlarının tercih edilmesi önerilmektedir.

Asas Tepesi Kaş

Asas Tepesi Kaş ilçesinde bulunan yamaç paraşütü denince akla ilk gelen bölgelerdendir. Burada yamaç paraşütü yapmak isteyen kişilerden ise beklenen temel kriter en az 35 kilo ve en fazla 110 kilo ağırlığında olmaları şeklindedir. Kaş limanına inişin yapılmasıyla sonlandırılmakla birlikte akılda yer eden güzelliklerle eşsiz bir deneyim yaşamak olanaklı hale gelmektedir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin pek çoğu yamaç paraşütü için ülkemizdeki en önemlilerden biri olan Asas Tepesi Kaş bölgesini tercih etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap