1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

**

Türkiye’nin en iyi kamp alanları, kamp yapmayı seven bireyler ve ilk defa kamp yapacak kişiler tarafından incelenmektedir. Ülkemiz, pek çok aktivitelere elverişli ortamlardan oluşmaktadır ve aktiviteler arasında yer alan kamp yapma da en çok tercih edilen etkinlikler arasında bulunmaktadır.

Kamp yapmak isteyen kişiler bunun için en uygun ortamları öğrenmek istemektedir. En uygun ortamları görebilmek için yapılan araştırmada karşınıza çıkabilecek en iyi kamp alanlarını aşağıdaki listede görebilirsiniz.

  • Kabak Koyu, Muğla
  • Salda Gölü, Burdur
  • Akyaka Orman Kampı, Muğla
  • Yedigöller, Bolu
  • Azmakbaşı Camping, Muğla
  • İğneada Longoz Ormanları, Kırklareli

Yukarıda yer alan bazı kamp alanları, Türkiye’de tercih edilebilecek en iyi kamp alanlarıdır. Bu kamp alanlarından bazıları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kabak Koyu, Muğla

Muğla ilinde yer alan ve Fethiye’deki Likya yolu üzerinde bulunan Kabak Koyu, kamp yapmayı sevenlerin uğrak noktalarından biridir ve aynı zamanda orman ve denizin birleştiği bir alandır.

Çadır kamplardan farklı olarak Kabak Koyu’na özel olan bungalov evlerinde de kamp yapabilmeniz mümkündür. Buna benzer daha pek çok avantajın bulunduğu Kabak Koyu’na özel araçlarınız ile gitmeniz mümkün değildir. Bunun yerine düzenlenen tekne ve yat turlarını veya bu bölgeye ulaşım sağlayan dolmuşları tercih edebilirsiniz.

Salda Gölü, Burdur

Özellikle son dönemlerde büyük rağbet gören Salda Gölü, Türkiye’nin Maldivleri olarak anılmaktadır. Salda Gölü’nü ilgin kılan özelliği ise Mars’ın yüzey özelliklerini taşıdığının bilinmesi ve suyunun cilde faydalı olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde de oldukça merak edilmektedir.

Göl çevresinde belirlenen alanlarda kamp yapmanız mümkündür ancak bilmeniz gereken bir nokta vardır. Doğal alanın zarar görmesi sebebiyle Salda Gölü’nde yüzmek yasaklanmıştır.

Akyaka Orman Kampı, Muğla

Akyaka Orman Kampı, Muğla ilinde yer alan bir kamp alanıdır. Burada kamp yapmak isteyen bireyler çadır kamplardan yararlanabildikleri gibi taş veya kagir evlerde de kamp yapabilme imkanı bulmaktadır.

Akyaka Orman Kampı’na gelen bireyler burada yer alan sınırsız aktivitelerden yararlanabilmektedir. Örneğin bu konuma yakın olan Azmak Nehri’ne yüzmek için gidebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap