İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Antalya’da Gidilmesi Gereken Tatil Yerleri

Antalya’da Gidilmesi Gereken Tatil Yerleri

antalyada-gidilmesi-gereken-tatil-yerleri

Ülkemizin tatil bölgeleri arasında en çok ziyaret edilen kentlerinden olan Antalya’da gidilmesi gereken tatil yerleri çok sayıdadır. Her dönem milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya’da ayrıca sınırsız tatil alternatifi bulunurken tarihi ve kültürel güzelliklere de şahit olabilirsiniz. Plajları, kent yaşamı, denizi, doğal güzellikleri ve yaylalarıyla dikkat çeken bu bölgede mutlaka görmeniz gereken tatil yerlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Antalya’da Tatil Yapılabilecek Yerler

Listenin ilk sırasında Kemer yer alıyor. Kent merkezine 42 km uzaklıkta olan Kemer’de yüksek standartlı konaklama tesisleri yer almakla beraber denizin berraklığı ve ormanın büyüleyiciliği dikkat çekiyor. Üstelik gece hayatı da bir hayli hızlıdır.

Olympos: Bölgenin en güzel tatil yerleri arasında olan Olympos, doğayla iç içe tatil yapmak isteyenlerin uğrak bölgesidir. Ağaç evlerin ve pansiyonların da bulunduğu bu bölgede doğal sit alanı bulunduğundan yapılaşma yasaktır.

Finike: Bütçenize uygun çok sayıda otel bulabileceğiniz Finike’nin eski adı Likya’dır. Burada yamaç evler, anıtsal kaya mezarları ve antik tiyatro bulunuyor. Ayrıca turizm sezonunda Antalya’da gidilmesi gereken tatil yerleri olarak da biliniyor.

Kaş: Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nın bulunduğu Kaş, ulaşım açısından kent merkezine biraz uzaktır. Ancak ülkemizin en iyi dalış noktalarından biri olduğu unutulmamalıdır. Gerek doğal güzellikleri gerekse kültürel bakımdan sunduğu avantajlarla dikkat çekmeye devam ediyor.

Alanya: Aslında Antalya denildiğinde ilk akla gelen tatil yerlerinden biri de Alanya’dır. Denizi ve muhteşem manzarasıyla harika bir tatil bölgesi olan Alanya’da 150 kuleli Alanya Kalesi’nden semti seyredebilirsiniz.

Manavgat: Doğa harikası olan Oymapınar gölü Manavgat’tadır. Burada ayrıca Manavgat şelalesi de bulunuyor. Haliyle Antalya’da gidilmesi gereken tatil yerleri arasında yerini alan Manavgat’ta sakin ve huzurlu bir tatil sürecine geçiş yapabilirsiniz.

Kalkan: Patara Plajıyla ünlü olan Kalkan’da deniz keyfinin yanı sıra Kano ve Rafting sporları yapılıyor. Bu yüzden Kalkan bölgesi de Antalya’nın en güzel tatil yerlerinden biridir.

Antalya’da tatil yapabileceğiniz diğer yerler;

  • Kekova
  • Side
  • Antalya Merkez
  • Adrasan
  • Belek şeklinde sıralanmaktadır.
Yorum Yap

Yorum Yap