İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Kiralık Bungalov Ve Dağ Evleri

Kiralık Bungalov Ve Dağ Evleri

**2

Günümüzde, özellikle metropol hayatının karmaşası, yoruculuğu ve tek düzeliği insanlarda büyük depresyonlara, büyük problemlere neden olmaktadır. Artık, kimse bir diğerine tahammül edemediği gibi, kalabalık ortamlara da girmek istememektedir. O yönde, kiralık bungalov tipi evler ve dağ evleri de kaçış adına sıkça tercih edilmektedir.

Bungalov evler ahşaptan yapılmış şirin mimarilerdir. Genellikle, bireysel, çift olarak ya da ailecek kiralanabilmektedirler. Kimi zaman devremülk gibi de kullanılabilme olanakları vardır. Bu evler, ormanlık alanlarda ve doğal yaşam parklarında yer almaktadır. Yayla ve dağ turizminin artmasıyla beraber, bakir doğanın nefesini hissetmek isteyen insanlar buralara akın etmektedirler. Özellikle, kış tatili için, genellikle içleri şömineli olan bu evler idealdir.

Lüks dağ evleri diye de bilinen bungalov tipi yerleri ısıtmak oldukça kolaydır. İçlerinde şirin mobilyalar bulunan bu mekanların kimilerinin verandaları da vardır. Doğal alanlara yakınlıklarından ötürü, etrafı gezmek de ayrı bir keşif ruhu yaratmaktadır.

Bungalov Evler Nerelerde Bulunmaktadır?

Bungalov evler ve dağ evleri, Türkiye’nin zengin coğrafyasının farklı bölgelerine yayılmışlardır. Bunlardan bazıları aşağıda şu şekilde verilmiştir:

  • Bolu Dağ Evleri

Bolu hem kayak merkezini barındırmasıyla, hem de çam ağaçlarıyla dolu yeşil alanlarıyla göz doldurmaktadır. Mudurnu’da, Kartalkaya yakınlarında ya da merkezde bungalov tipi evlerin bulunması mümkündür. Bolu dağ evleri kış için ideal yerleşkelerdir.

  • Abant Dağ Evleri

Abant Gölü’nün çevresini kaplayan birçok bungalov tipi ev görmek mümkündür. Bu anlamda, sessiz ve yemyeşil bir ortamda, bol oksijenle dolu tatil planları yapılması uygundur. Abant tam size göre bir huzur barındırmaktadır.

  • Kuşadası Dağ Evleri

Kuşadası’nın tepelerinde, yeşil alanlar üstünde iskân edilen dağ evleri sizin için büyük imkânlar barındırmaktadır. Ada çevresi aynı zamanda, denize de sahip olduğundan ötürü, aracınızla şehir merkezine inip, hareketli bir ortam görmeniz; ardından, huzurla dağ evinizin şöminesi önünde vakit geçirmeniz de olanaklıdır.

  • Kayserkaya Dağ Evleri

İzmir Şirince’ye yakın bir bölgede bulunan Kayserkaya Dağ Evleri, Aziz Nesin’in gençler ve çocuklar için kurduğu Matematik Köyü’ne de yakındır. Burası, Şirince merkeze inmeye ve orada meyve şaraplarını tatmaya da fırsat sunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap