İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Trabzon’da Görülmesi Gereken Yerler

Trabzon’da Görülmesi Gereken Yerler

trabzonda-gorulmesi-gereken-yerler

Geçmiş tarihi içerisine alan Trabzon, gözde duraklardan biri olmayı her daim başarıyor. Trabzon insanı, havası ve ambiyansıyla gelenleri etkisi altına almayı başarıyor. Kendine has diyeceğimiz tarihi ile Trabzon, önemli bir şehir konumunda yer almaktadır. Üstelik şehirde tadına doyulmaz bir lezzetlendiriciler bulunmaktadır. Trabzon şehrinde yer alan birbirinden güzel köylerde, organik besinleri en güzel şekilde tüketme şansına sahip olursunuz. Buranın aynı zamanda asırlar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığını görmekteyiz. Trabzon şehrinde bundan sonra sizlerde artık görmeniz gerekecek yerleri sorunsuz şekilde keşfetmeye başlamış olursunuz.

Trabzon Çaykara Yaylasında Yerinizi Alın

Trabzon Çaykara yaylasında yerinizi alarak, harika havayı solumaya başlayabilirsiniz. Uzungöl ve Karaester yaylasında sizlerde en güzel havayı solumaya başlayabilirsiniz.  Burası, uzun zamandan beridir orijinal havasını, dokusunu asla kaybetmemiştir.

Uzungöl’den kalkan dolmuşlar olduğundan dolayı buraya ulaşımlarınızı çok kolay şekilde yapma şansına sahip olabilirsiniz. Uzungöl meşhur görüntüsü altında artık manzarayı  en iyi şekilde seyretmeye başlamış olacaksınız. Kış döneminde, yaylalar hava şartlarına bağlı olarak kapanmaktadır. Bu yüzden dolayıdır ki sizlerde daha çok yazın bu tarz yerleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Haldizen Yaylası Keşfi

Haldizen yaylasında harika bir gün geçirmeye başlayabilirsiniz. Haldizen yaylası, Şerah köyüne mesafe açısından baktığımız zaman ise 16 km uzaklıkta yer alıyor. Orman yolundan ulaşımlar çok kolay şekilde sağlanıyor. Geniş çayırların yanı sıra burada mis gibi kokuyu etrafa yayan çiçeklerin yer aldığını söylememiz mümkün. Mayıs itibariyle burası mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olmayı başarıyor.

Trabzon Şekersu Yaylası

Trabzon şeker su yaylası, tertemiz havasıyla gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor. Soğanlı dere yataklarında bulunan bu yere, yaz aylarında gitmelisiniz. Kışın kötü hava şartlarından dolayı ulaşım yönünden sıkıntı çekmeniz kaçınılmaz olabilir.

Trabzon’un Maçka Yaylaları

Trabzon Maçka yollarında bulunan yaylalarda, Karadeniz’in enfes havasını solumaya başlayabilirsiniz. Temiz havanın yanı sıra artık muhteşem ambiyansa tanıklık etmeyi başaracak bir yer olarak ön plana çıkar. Uzun yürüyüşlere hazır değilseniz o zaman bu yaylaları sizin için önermeyeceğiz. Fakat uzun yürüyüşleri sevenler, ferah bir ortamda rengarenk çiçekler arasında gezmelerini gerçekleştirebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap