İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Alanya Gezilecek Yerler Listesi

Alanya Gezilecek Yerler Listesi

alanya-gezilecek-yerler-listesi

Alanya, yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen en önemli tatil yerleri arasında bulunmaktadır. Alanya geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler bulunur. Üstelik burası hem yazın hem de kışın ilgi duyularak gelinen bir yerdir. Fakat yaz aylarında doğal olarak daha fazla hareketli bir sürecin yaşanmış olduğunun altını çizmemiz mümkün. Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya’da unutulmayacak harika bir tatil sürecini yaşamaya başlayabilirsiniz. Böylelikle tatilinizi bundan sonra unutulmaz bir hale dönüştürmeyi başarmış olacaksınız. Alanya gezilecek yerler listesi nereler diye merak eden kişiler için ayrıntılar.

Alanya Kızılkule Ziyareti

Alanya Kızılkule listeniz içerisinde yer alması gereken bir yerdir. Kızılkule yaklaşık olarak ne kadar mesafe de yer aldığını bilmelisiniz. Buranın en iyi yanı, Alanya’nın simgesel diyeceğimiz bir yapıtı olmayı başarmış olmasıdır. Alanya denildiğinde,  akla gelen bir yer olmayı başarıyor. Hem yapısı hem de mimari özelliği ile dikkat çekmeyi başarmış olan bir yerdir. Bu yüzden dolayı Alanya ilçesinin Kızılkule ziyaretleri sık sık yapılır. Üstelik kule içerisine baktığınız zaman ise içerisinde her şey eksiksiz bir şekildedir. Toplamda beş kattan oluşmuş olduğundan dolayı sizlerde, kule içerisini baştan sona kadar incelemeye başlayabilirsiniz.

Alanya Tersane Ziyaretleri

Alanya Tersane ziyaretlerinizi sizlerde kolayca yapmaya başlayabilirsiniz. Kızılkule yakınında Alanya tersane yer alır. Buranın en dikkat çeken yanı ise küçük plajların bulunması denebilir. Küçük plajlar ile kaplı olan bu yerde harika zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. Tam olarak Alanya ziyaretlerinizi yaparken nerelere gideceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. O halde yapmanız gereken ise Tersane yoluna başvurmanız olacaktır. Tersane giriş ücretleri ise gelen ziyaretçilerden 6 TL olarak alınır. Böylece girişlerinizi yaparak, tersanenin her bir köşesini gezebilirsiniz.

Alanya Seyir Terasını Görmelisiniz

Alanya tur listeniz içerisinde bir diğer eklemeniz gerekenler arasında ise Alanya seyir terasının yer almış olduğunu belirtmemiz gerekir. Alanya seyir terası ile sizlerde artık ziyaretlerinizi başarıyla gerçekleştirmeye başlamış olursunuz. Piknik ve dinlenme mekanı olarak adlandıracağımız bu yerde, zamanınızı güzel geçirmeniz mümkün olacak. Kalabalık olarak da seyir terasını görmeye gelebilirsiniz. Seyir terası ile artık manzarayı ayaklarınız altına almaya başlamış olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap