İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Antalya’da Nerede Ne Yenir?

Antalya’da Nerede Ne Yenir?

-

Antalya’nın bütün ilçeleri birbirinden güzel doğaya sahiptir. Gittiğiniz her ilçesinde birbirinden güzel yemeklerle ve görüntüyle karşı karşıya çıkabilirsiniz. Antalya’da nerede ne yenir? Sorusuna da gelirsek ise; Antalya mutfağı oldukça güzel ve zengindir. Antalya’nın bütün ilçelerinde birbirinden güzel lezzetlerle karşılaşmanız mümkündür. Özellikle de bu şehri ziyaret ettiyseniz, Antalya’nın meşhur lezzeti piyazının tadına bakmadan gitmemenizde de fayda vardır.

Börek

Antalya’daysanız ve börek yemek istiyorsanız, akıllara ilk gelen lezzetlerden bir tanesi de Börekçi Tevfik olmuştur. Bu böreklerin lezzeti yiyenleri büyüleyecek niteliktedir. Özellikle de sabah kahvaltı etmediyseniz Tevfik Böreğe gelip börek yiyebilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Tevfik Börekte en meşhur börek ise; serpme börek servisi olmuştur. O yüzden bu mekâna geldiyseniz, bu lezzetti tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Döner

Antalya Muratpaşa yemek yerleri dediğimiz zaman, akla ilk gelen yerlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz dönerci Hakkı Baba olacaktır. Bu restoran Antalya’nın en eski dönercileri arasında yer almaktadır. Bu mekâna girdiğiniz andan itibaren harika bir aile sıcaklığıyla karşılaşacaksınız. Dönerci Hakkı Baba Antalya’nın en meşhur dönercilerinden bir tanesi olduğu için, dönerin tadına bakmak için erken saatlerde gitmenizde fayda vardır. Senelerdir işletilmeye devam eden Dönerci Hakkı Baba şu anda üçüncü nesil aracılığıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Piyaz

Antalya lezzet durakları konusuna gelecek olursak piyazdan bahsetmemek olmaz. Piyaz Antalya’nın en meşhur yemeklerinden bir tanesidir. Bu yemeğin tadına, Antalya’nın meşhur restoranlarından birinde bakmak istiyorsanız, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Piyazcı Ahmet’e gidebilirsiniz. Burada piyazın yanında köfte yiyerek, muhteşem lezzetlerin tadına bakmanız Antalya mutfağını da az çok anlamanızı sağlayacaktır.

Kebap

Antalya ızgara mekanları açısından da birçok seçeneğe sahiptir. Eğer Antalya’nın meşhur kebaplarının ya da ızgaralarının tadına, meşhur bir restoranda bakmak istiyorsanız, Topçu Kebap sizin için harika bir seçim olacaktır. Topçu Kebap’ın en meşhur lezzetleri ise; kebap, şiş, döner gibi lezzetlerdir. Buraya gittiğiniz zaman menüde birçok farklı alternatifle karşılaşmanız da mümkün olacaktır. Antalya’ya gidiyorsanız Topçu Kebap’a uğramadan dönememenizi tavsiye ederiz.

Balık

Antalya Akdeniz bölgesinin incilerinden birdir. Muhteşem denizden çıkan balıklar ise, harika lezzetlerle buluşmanıza sebep olacaktır. Antalya’nın hemen hemen her ilçesinde, mutlaka balıkçı vardır. Özellikle de Antalya’nın merkezine gittiyseniz, birçok balık restoranıyla karşılaşmanız olağandır. Özellikle; kaleiçinde ya da marinada bulunan balık restoranları en eski ve ünlü balık restoranları olmuştur.

Yorum Yap

Yorum Yap