İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Antalya Festivalleri (2021 Güncel Festivaller)

Antalya Festivalleri (2021 Güncel Festivaller)

**2

Bu yazımızı, Antalya’nın festival ve şenlikleri nelerdir diye soranlar için bir rehber olarak hazırladık. Festivaller; yapıldığı yer, tarihi ve içeriği önceden belirlenmiş olan; bu zaman diliminde geleneksel olarak kutlanan gösterilerdir. Bölgenin tanıtımında önemli rolü olduğu için, birçok şehir her yıl festival düzenlemektedir.

Antalya da bu festivallerin yapıldığı hareketli şehirlerden biridir. Şehirde her sene pek çok festival düzenlenmekte ve büyük ilgiyle karşılanmaktadır. Antalya Festivalleri (2021 güncel festivaller) hangileri, dilerseniz birlikte bakalım:

Antalya Çiçek Festivali

İsmi gibi çiçek açtıran renkli ve canlı Antalya Çiçek Festivali; şehirde yoğun olarak yapılan çiçek yetiştiriciliğine dikkat çeken ve Türkiye’nin her yerinden ilgi gören bir organizasyon. Hem çiçek sevgisi ve kültürünün toplumda yerleşmesini amaçlayan hem de bu alanda çalışan insanlara katkı sunmayı amaçlayan festival; Antalya’nın tanıtımında da önemli bir yer üstleniyor.

Antalya Jazz Festivali

Müzikseverlerin özellikle caz müziğe ilgi duyanların yakından ilgilendiği Antalya Jazz Festivali; 2003 yılından bu yana sürüyor ve birçok başarılı sanatçıyı ağırlayarak yoluna devam ediyor.

Geleneksel Kumluca Deve Güreşi Festivali

Deveciler Derneği ve resmi kurumların işbirliğiyle her yıl yapılan festivalde; çevre illerden getirilen develer gösterinin ana temasını oluşturuyor. Geleneksel Kumluca Deve Güreşi Festivali; Antalya’nın etkinlik takviminde önemli yer tutan organizasyonlardan birisidir.

Uluslararası Antalya Film ve Piyano Festivali

Adından da anlaşılacağı gibi, uluslararası boyutta etkinlik gösteren Antalya Film ve Piyano Festivali; gösteride sunduğu film ve piyano performanslarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yoğun ilgi gören organizasyon her yıl büyük emek ve özveriyle düzenleniyor.

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali

Türkiye’de film mecrasında adından sıkça söz ettiren ve bu alanda yetkinliğini kanıtlamış uygulamalardan birisi de; ‘Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’dir. 1964’ten beri düzenlenen festivalde; başarılı filmlere, adını duyurmak için bir fırsat oluşturuluyor.

Antalya festival ve şenlikler isimleri hakkında örnekleri çoğaltmak mümkün. Listemizde yer alan festivaller; Antalya’da düzenlenen başlıca etkinliklerdir. Festivallere her yıl yenisi eklenmekte ve gösteriler artan katılımcı kitlesiyle devam etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap