İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Antalya En İyi Balık Restoranları

Antalya En İyi Balık Restoranları

**2

Antalya taze balık yönünden oldukça zengin bir bölgedir. Nitekim, bu şehirde bir deniz kültürü olduğundan ötürü turizm de gelişmiştir. Bu da orada yaşayanları balıkla ilgili yemekler geliştirme hususuna itmiştir. Bununla birlikte, şehirde birçok restoran bulabilme şansınız da yüksektir. Gerek merkeziyle, gerek ilçeleriyle Antalya, yılın her mevsimi turist çekerek, eğlence, gece hayatı, meze müzik ve rakı ortamı da hayli gelişmiş bir yerdir.

Antalya’yı Tanıyalım

Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci kentlerindendir. 2020 yılı itibarıyla yapılan nüfus sayımına göre,  2 milyon 550 bin kişilik bir popülasyonu vardır. Antalya’nın adı Bergama kralı olarak bilinen II. Attalos’tan gelmektedir. Burası önceleri Türk kaynaklarındaki bilgilere göre, Adalya şeklinde anılmaktadır. Şehir uygarlığın en eski beşiklerinden biridir. Öyle ki, Karain Mağarası’nda bulunan homo sapiens neadertaliensis’e ait binlerce yıllık kemikler burada bulunmuştur. Antalya, Millî Mücadele döneminde de önemli rol oynamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla, Osmanlı döneminde sancak olan bölge daha sonra il olmuştur.

Antalya’da deniz turizmi oldukça yaygındır. Bu şehrin Kemer, Kepez, Kumluca, Demre, Kaş gibi birçok bölgesinde ünlü plajları bulunmaktadır. Konyaaltı Plajı şehrin en uzun ve en popüler plajı şeklinde geçmektedir. Antalya alkolsüz balık restaurant ya da alkollü balık restaurant tercihleri açısından da alternatif mekânlara sahiptir.

Antalya’nın En İyi Balık Restoranları Nerelerdir?

Antalya, denizle yaşamın bire bir kucaklandığı hareketli bir şehir olduğu için, buranın birçok bölgesinde kaliteli balık restoranları da bulunmaktadır. O yönde, şehrin en iyi balık restoranları aşağıda şöyle sunulabilir:

  • Pera Meyhanesi

Lara balık restaurantları arasında, Antalya’nın en bilindik mekânlarından biri olan Pera Meyhanesi, rezervasyon yaptırarak gidebileceğiniz seçkin bir yerdir. Balık yönünden zengin menüsüyle beraber, meze çeşitliliği de bulunan meyhane, açık alanda ve yeşillik bir bölgede de konuklarını ağırlamaktadır.

  • Lara Balık Evi

300 kişilik geniş bir kapasiteye sahip Lara Balık Evi, eşsiz deniz manzarasıyla birlikte, romantik ve eğlenceli vakitler geçireceğiniz ünlü bir mekândır.

  • Balıkçı İrfan

Antalya’da 20 yıldır işletmesini titizlikle işleten İrfan Ezdi’nin mekânı olan Balıkçı İrfan, rakı-balık denilince en güvenilir adreslerden biridir.

  • Serpme Balık Evi

Serpme Balık Evi, fıstıklı Girit levreği oldukça favori kabul edilen, balık çeşitliği yönünden de tercih sebebi olan, deniz manzaralı nezih bir işletmedir.

  • Barınak Balık Evi

Ailenizle güvenle gidebileceğiniz, servis kalitesi birinci sınıf olan ve uskumrusu ağızda eriyen bir restoran olan Barınak Balık Evi sizleri kapıda yumuşacık bir gülümsemeyle karşılamaktadır.

  • Sandal Balık Lara

Avokadolu yengeç, isli uskumru gibi spesifik tarifleriyle damak zevkinize hitap eden Sandal Balık Lara, yazın açık alan olan mekânını, havalar soğuduğunda bir kış bahçesine çevirerek, size sıcacık bir ortam hazırlamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap