İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Antalya’da Gidilmesi Gereken Plajlar

Antalya’da Gidilmesi Gereken Plajlar

antalya-plajlari

Turizmin başkenti olarak söyleyebileceğimiz Antalya, yerli yabancıların uğrak noktası olarak karşımıza çıkıyor. Antalya, şelaleleri kadar plajlarıyla da adından söz ettiren illerimizden biridir. Güzel bir tatil yapmak ve plaj keyfini yaşamak isteyebilirsiniz. Bu yüzden dolayı Antalya’nın en meşhur plajlarını mutlaka bilmelisiniz. Böylece Antalya’da gidilmesi gereken plajlar listesini hazırlayarak, ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mermerli Plajını Görmelisiniz

Antalya’nın en çok ziyaret edilen plajlarından biridir. Mermerli plajı hemen Kaleiçi limanın yanında yer alıyor. İlk zamanlar burası daha çok kadınlar plajı olarak kullanılıyordu. Daha sonrasında ise kadın plajından değiştirilerek, halka açık bir plaj haline getirildi.

Örnekköy Plaj

Antalya merkezine yakın konumda bir plaj arıyorsanız, Örnekköy plajı tercih edebilirsiniz. Güzel manzarası ile plaj keyfini yapabileceğiniz bir yer olarak biliniyor. Plajın sakin olmasını isteyenlerdenseniz, o zaman buraya gelmelisiniz. Çünkü burada çok yoğun şekilde bir insan kalabalığı yoktur.

Lara Halk Plajında Güneşlenin

Antalya, tatil çeşitliği ile bilinen harika bir şehrimizdir. Antalya Lara da gelebileceğiniz halk plajı, güzel bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede sizlerde artık tatilin keyfini  çıkarmaya başlamış olacaksınız. Lara halk plajı, Konyaaltı halk plajına oranla suyu daha sıcaktır. Sıcak deniz suyunu seviyorsanız, Lara halk plajını tercih etmelisiniz. Böylece masmavi temiz suyunda yüzerken, diğer yandan da güneşlenmeye başlamış olacaksınız.

Antalya Konyaaltı Halk Plajı

Antalya plajları denildiği zaman en sık ziyaret edilen plajları arasında yer alıyor. Buranın diğer plajlara oranla daha kalabalık olduğunu söylememiz mümkündür. Son derece güzel bir yer olduğundan dolayı sizlerde artık sorunsuz bir şekilde ziyaretlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu plajın ünlü olmasının altında yatan en önemli özelliği ise uzun olması. Sahili oldukça uzun olması, popüler olmasına yol açmıştır.

Antalya Kumluca Plaj

Antalya Kumluca plaj için seçebileceğiniz yerler arasındadır.  Sevdiğiniz kişilerle birlikte bu şehre geldiğiniz zaman güzel bir tatil yapmak isteyebilirsiniz. Plajları incelerken, en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de mutlaka temiz olması olacaktır. Böylece temiz bir plaj arayanlar, Kumluca’yı ziyaret etmeye başlayabilir. Harika bir güneşlenme ve denizde yüzme keyfini başlatabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap