İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. Alaçatı’da Görülmesi Gereken Yerler

Alaçatı’da Görülmesi Gereken Yerler

Alacati Town in Turkey

İzmir Çeşme ilçesinde bulunan Alaçatı, meşhur yerler arasındadır. Alaçatı, sörf yapmak isteyenlerin vazgeçemediği yerlerden birisidir. Alaçatı ziyaretinizi yaptığınız zaman artık buranın hoş mekanlarında yerinizi almaya başlayacaksınız. Gündüzleri, deniz, sahil ve alışveriş yaparken geceleri ise hareketli yaşamın içerisinde yer almaya başlayacaksınız. Buranın insanı etkileyen özelliğinden biri, sanat kokan eski yapılarıdır. Geldiğiniz zaman sizi karşılayacak olan eski yapıları net şekilde görmeye başlamış olacaksınız. Görsel açıdan bakıldığı zaman Bodrum’u andıran özellikleri barındırmış olduğu görülüyor. Tatil severlerin pek çoğu kültürden etkinlik yapma amacıyla burayı ziyaret etmektedir. Eğlenceli gece hayatından sörfe kadar tüm güzellikleri barındırma başarısı gösteren bir yer olarak ön plana çıkıyor.

Alaçatı Değirmenlerini Görün

Alaçatı değirmenleri, geldiğiniz an itibariyle görmeniz gereken bir yer olmayı başarıyor. Burasının tarihi oldukça eskidir. Yaklaşık olarak 1800 gibi yıllarda değirmenin yapım aşaması tamamlanmaya başlamıştır. Resim çekilmekten oldukça hoşlanan turistler, buraya gelerek değirmende güzel resim çektirmektedir. Resim çektirmek isteyenlerin yeri desek yanlış olmayacaktır. Yılın tam tamına 330 gün gibi bir süre içerisinde rüzgar alan bu yerde, yel değirmenlerin Alaçatı’nın önemli simgeseli haline gelmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Alaçatı Pazarına Gitmek

Alaçatı meşhur pazarına gitmeden olmaz. Alaçatı pazarı Cumartesi ve Pazar günleri halka açık şekildedir. Böylelikle Alaçatı pazarına gelerek sizlerde birçok şeyi kolayca satın almaya başlayabilirsiniz. Pazar içerisinde aynı zamanda yiyecek, içecek ve baharat yer almaktadır. Bu sayede sizlerde artık alışverişlerinizi kolayca yapabilir ve ihtiyaçlarınızın sorunsuz şekilde karşılanmasını sağlamaya başlayacaksınız. Kalite standartlarında bir hizmetler sunulmuş olduğundan dolayı anında yararlanmaya başlayacaksınız.

Delikli Koy Alaçatı

Alaçatı Delikli koy ziyaretlerinizi gerçekleştirmeniz içinde artık tam zamanı. Koylar ile ilgili olarak bir kıyaslama yapıldığı zaman da en meşhur koylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre sizlerde artık en meşhur koylardan biri olma özelliğine sahip olan Delikli koy ziyaretlerinizi bir an önce yapmaya başlayabilirsiniz. Buranın hem serin suyu hem de güzel kumu bulunur. Bu sebepten dolayıdır ki gelen ziyaretçileri etkilemeyi başaran bir yer olarak göze çarpmaktadır. Her ne kadar burada bir tesis olmasa da manzarasıyla bile gelen ziyaretçileri etkilemeyi başarıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap