İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. İzmirin En Güzel Plajları

İzmirin En Güzel Plajları

**

İzmirin en güzel plajları, özellikle yaz aylarında adeta bir turist akının gerçekleştiği şehirde plajlara dair de özel bir ilgi söz konusudur. İzmir denildiğinde akla gelen mavi görüntü ve sıcak havayla birlikte buraya gidecek olan kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de hangi plajın tercih edileceği olmaktadır.

Şehir içerisindeki pek çok doğal ve beşeri güzellik söz konusudur. Tarihi açıdan da önemli olan bu şehri keşfetmek açısından İzmirin en güzel plajları araştırması yapılması son derece doğaldır. Bu nedenle yazımızın devamında şehirdeki en iyi plajları sizlere anlatıyor olacağız.

Karaburun Akvaryum Plajı

Karaburun Akvaryum Plajı, şehrin en çok rağbet gören bölgesi olan Bodrum’da bulunmaktadır. Masmavi ve tertemiz bir deniz görüntüsüyle dikkat çeken bu plajda vakit geçirmek son derece keyiflidir. Yakınlarında pek çok otelin bulunmasıyla birlikte plajın daha sık tercih edilmesi söz konusu olmaktadır.

Çeşme Ilıca Plajı

Çeşme Ilıca Plajı, plaj için ek para vermek istemeyen kişilerin tercih edebilecekleri en iyi halk plajlarından bir tanesidir. Girişin ücretsiz olduğu bu plajda şezlong ya da şemsiye kiralama için ücret talep edilebilmektedir. Genel olarak belli noktaya kadar derin olmayan bu plajın denizinde güvenilir biçimde yüzülebilmektedir.

Güzelbahçe Plajı

Güzelbahçe Plajı; Seferihisar, Urla ve Çeşme gibi önemli tatil beldelerinin yakınlarında bulunan Güzelbahçe ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 35 km uzaklıkta olmasıyla genel olarak şehre en yakın plajlardan biri olarak değerlendirilebilecek bu plaja otobüs ve dolmuşlarla erişim sağlanabilmektedir.

Belediye tarafından işletilmekte olması bakımından Güzelbahçe Plajı bir halk plajı olarak ücretsiz biçimde vatandaşlara erişilebilir şekilde tutulmaktadır. En çok de Siteler Mahallesi’nde yer alan halk plajı şehirdekiler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Oldukça temiz ve berrak bir görüntüsü olan bu plajın denizinde tamamen ücretsiz biçimde vakit geçirebilmek olanaklı hale gelmektedir. Diğer ilçelere olan fazla rağbet ile birlikte daha farklı arayışa giren kişiler için de Güzelbahçe Plajı en iyi tercihlerden biri haline gelmiş durumdadır.

Yorum Yap

Yorum Yap