İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. Çeşmede Gezilmesi Gereken Yerler

Çeşmede Gezilmesi Gereken Yerler

-

Çeşmede gezilmesi gereken yerler düşünüldüğünde her sene yaz aylarında binlerce turist ağırlayan şehirdekilerin bilmesini önemli hale getirmektedir. Şehri isteklere uygun biçimde gezmek de olanaklı olsa da öne çıkan yerleri bilmek ve o bölgelere yönelmek şehri en iyi biçimde keşfetmeyi sağlamaktadır.

Çeşme ülkemizin en çok turist alan bölgelerinden biridir. Bu bakımdan hiç gitmemiş olan kişiler tarafından bile masmavi güzelliğini akla getiren bir yapıya sahiptir. Çeşmede gezilmesi gereken yerler çok fazla sayıdadır. Bunlar içerisinden en önemlilerini yazımızın devamına sizlere anlatıyor olacağız.

Aya Haralambos Kilisesi

Aya Haralambos Kilisesi şehrin yalnızca plajlarını değil beşeri güzelliklerini de keşfetmek isteyen kişilerin gezmesi gereken bir kilisedir. Çeşme içerisinde bulunan kiliseler içerisinden günümüze kadar gelen tek kilise olması bakımından önemli olan bu kilise 1830 senesinde inşa edilmiştir.

Adını Aziz Haralambos’dan alan, oldukça eski ve görkemli bir yapıya sahip olan bu kilisede manevi açıdan eşsiz bir deneyim yaşamak olanaklı hale gelmektedir. Genel olarak Çeşme’de kültür sanat etkinliklerinin yoğun biçimde gerçekleştiği bilinmektedir. Bu kilisede de kültür sanat etkinlikleri gerçekleştiğinden uygun zamanlarda bunlara dahil olmak da olanaklıdır.

Alaçatı

Alaçatı, Çeşme’nin bir mahallesi olan fakat başlı başına önemli hale gelen bir bölgedir. İçerisinde gece kulüplerinin, meyhanelerin, restoranların, çarşıların bulunduğu bu yerde herkesin kendisine uygun bir aktiviteye yönelebilmesi söz konusu olmaktadır.

Yel değirmenleri ya da çarşı bölgeleriyle öne çıkan bu mahallede aynı zamanda butikler ve dükkanlardan alışverişler yapmak da olanaklı hale gelmektedir. Rengarenk caddeleriyle öne çıkan Alaçatı, Çeşme gezilecek yerler arasındaki en önemli bölgelerden birine işaret etmektedir. Her yaz mevsiminde hem kalabalık hem de huzur veren yapısıyla dikkat çeken bu bölge serin olmasıyla da bilinmektedir.

Daha önceki zamanlarda rüzgarlı olması bakımından az tercih edilen Alaçatı, son zamanlarda her geçen gün artan bir ilgiyle karşılanmaktadır. Ailelerle, arkadaşlarla kısacası sevilen yakınlarla ya da tek başına bu bölgenin tadını çıkartmaya olanak tanıyan plajlar, müzeler, restoranlar, kafeler, butikler, çarşılar ve daha pek çok alan bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap