İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. İzmir’ de Bedava Plajlar

İzmir’ de Bedava Plajlar

*2

İzmir; tarihi ve güzel doğasıyla; tatil ve eğlence mekanlarıyla yoğun turist alan şehirlerimizdendir. Türkiye’nin en kalabalık 3. ili olan İzmir; denize nazır konumuyla da özel bir yere sahiptir. Yaz aylarındaki yüksek sıcaklığı nedeniyle ve rahatlıkla ulaşılabilen mesafesiyle şehrin plajları her yaz ilgi odağı olmaktadır.

İzmir’de denize girilecek yakın yerler deyince akla ilk olarak plajlar geliyor. Bunlardan bir kısmı ise; ücretsiz olarak halka sunuluyor. İşte İzmir’in ücretsiz girilebilen plajlarından bazıları:

Alaçatı Çark Plajı

Rahatlıkla girilebilecek sakin denizi ve rahat kumsalıyla tercih edebileceğiniz seçeneklerden birisidir. Plajda rüzgar avantajı sayesinde sörf yapanlara rastlamak mümkün. Ücretli ve ücretsiz olarak iki şekilde girilebiliyor. Alaçatı Çark Plajı’na Çeşme’den rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Delikli Koy

Yine Alaçatı’da bulunan koy; muhteşem denizi ve konumuyla dikkat çekiyor. Kayalık ve manzaralı bir bölgede yer alan Delikli Koy; İzmir’deki sakin koylar içinde yer alıyor. Çakıllı bir sahile sahip plaj;  kalabalıktan uzak olmak isteyenler için ideal.

Ildırı Plajı

Çeşme’nin nazaran daha sakin bölgelerinden biri sayılan Ildırı içindeki plaj; etrafında tesis olmaması sebebiyle hayli sessiz. Şezlong ve şemsiye gibi imkanların olmadığı plajın yakınında kafelere ulaşabilirsiniz.

Altınkum Halk Plajı

Çeşme yakınlarında bulunan Altınkum Halk Plajı; herkesin rahatlıkla girebileceği çok güzel bir kıyıya ve denize sahip. Ücretli ve ücretsiz girişlerin olduğu plajda; pek çok hizmet bulunuyor. Ücretsiz kısımda da duş ve şemsiye gibi imkanlar mevcut.

Pırlanta Plajı

Şehir merkezine 94 km mesafede olan plaja; Çeşme’den araçla ulaşmak daha kolay olacaktır. Ücretli ve ücretsiz iki seçeneği de olan Pırlanta Plajı; sörf yapmak isteyenler için de çok uygun. Şezlong ve soyunma kabini gibi hizmetler; yalnızca ücretli kısımda temin edilebiliyor.

Çiftlikköy Plajları

Tıpkı Mimoza Koyu gibi sakin bir yer olan plajda girişler ücretsiz. Aynı zamanda duş ve soyunma kabini gibi ihtiyaçlara da bedava ulaşabilirsiniz. Sakız Adası’nı gören manzarasıyla Çiftlikköy Plajları da; rahatlıkla tercih edebileceğiniz mekanlardan.

İzmir’in birçok yerinde bedava plajlara ulaşabilir; ekonomik ve güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap