İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul’dan Hafta Sonu Tatili İçin Gidilebilecek Yerler

İstanbul’dan Hafta Sonu Tatili İçin Gidilebilecek Yerler

*2
1

İstanbul; yoğun temposu ve trafiğiyle ünlü 15 milyonluk bir şehir. Çalışma hayatının oldukça hareketli olduğu İstanbul’da; hafta sonu tatilleri haliyle daha bir önem kazanıyor. Peki 2 günlük tatil için nereye gidilir? Hem şehirden çok uzaklaşmadan, zaten kısıtlı olan zamanda tatilin büyük kısmını yola harcamamak hem de şehir hayatının biraz dışında kafa dinlemek için nereyi tercih etmeli? İstanbul’a yakın saklı cennetler hangileridir; sizler için inceledik:

Maşukiye

Maşukiye; benzersiz doğası ve İstanbul’a yakınlığıyla rahatlıkla ulaşım sağlanabilecek harika mekanlardan. Sapanca Kartepe yakınlarındaki Maşukiye’nin kahvaltısı oldukça meşhur. Bunun dışında doğada uzun yürüyüşler yapabilir; farklı doğa sporlarıyla vakit geçirebilirsiniz.

İğneada

İğneada, hafta sonu için tercih edilebilecek bir başka doğa harikası olarak karşımıza çıkıyor. Doğayla tamamen iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için ideal. Bölgeyi bambaşka bir havaya bürüyen longoz ormanları, Mert Gölü ve plajı görülmeye değer. Dilerseniz burada atv turları yapabilir, doğal oluşumlarıyla dikkat çeken Dupnisa Mağarası’nı da görebilirsiniz.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesi için önerilerimizden birisi de Ormanya Doğal Yaşam Parkı’dır. Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı unvanını taşıyan 4 bin dönümlük alanda, pek çok aktivite seçeneği mevcut.

Trilye

Farklı bir kültüre ev sahipliği yapan Trilye; Bursa sınırları içinde. Eski dönemlerden bugüne taşıdığı dokusuyla, tarihi Rum evleri ve muhteşem yemekleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

Gölyazı

Bursa’da yer alan bir diğer özel alan da Gölyazı. Uluabat Gölü üzerindeki yarımada; leylek şenlikleriyle biliniyor.

Kumbağ

Denizi sevenler için harika bir tatil önerisi diyebiliriz. Kumbağ; Trakya tarafında kumsallarıyla bilinen ve yaz aylarında yoğunluğu artan beldelerden birisi.

Abant Gölü ve Tabiat Parkı

İstanbul’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz Abant Gölü ve Tabiat Parkı; her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip.

2 günlük tatil önerileri; hamakta dinlenmeyi ve güneşlenmeyi sevenler, doğada uzun yürüyüşler ve sportif aktivitelerle haftanın stresini üzerinden atmak isteyenler yahut tarihi mekan gezmek isteyenler için; kısacası her çeşit tatil anlayışına uygun seçenekler sunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap