İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul’da Yapılabilecek En İyi Aktiviteler

İstanbul’da Yapılabilecek En İyi Aktiviteler

*

İstanbul’da yapılabilecek en iyi aktiviteler saymakla bitmeyecek kadar fazladır ve bu başlık İstanbul’u ziyaret eden kişiler tarafından da oldukça fazla araştırılmaktadır. Her köşesi tarih kokan ve bünyesinde pek çok güzellik barındıran İstanbul şehri, ziyaretçiler için de birbirinden farklı aktiviteler sunmaktadır. İstanbul’da yapılabilecek en iyi aktiviteler kısaca aşağıda anlatılmaktadır.

Madame Tussauds Müzesi’ne Gitmek

İstanbul’da yer alan pek çok müze ve tarihi mekan, çoğu birey tarafından tercih edilmekte ve görülmektedir. Özellikle müzeler farklı içerikleri ile en çok dikkat çeken mekanlardan birisidir. İstanbul, Taksim’de yer alan Madame Tussauds Müzesi ünlülerin balmumu heykellerini içeren bir müzedir. Taksim’e kadar gelip bu müzeyi ziyaret etmeniz ve burada yer alan ünlüler ile fotoğraf çekmeniz tavsiye edilen aktiviteler arasında yer almaktadır.

İstiklal Caddesi’ni Keşfetmek

İstiklal Caddesi, İstanbul denince akla ilk gelen mekanlardan birisidir. İstanbul’a gelip neler yapılabilir diye düşünen bireyler İstiklal Caddesi boyunca yürüyebilir. Bu cadde üzerinde yer alan mağazalar, kafeler tercih edebileceğiniz mekanlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek Galatasaray Lisesi’ne de ulaşabilirsiniz.

Vapur İle Kısa Seyahatler Yapmak

İstanbul Boğazı, iki farklı kıtayı birbirine bağlayan önemli bir simgedir ve bu alanda gerçekleştirilen vapur seferleri tercih edilebilecek aktiviteler arasında yer almaktadır. İstanbul’u ziyarete gelen bireylere önerilen vapur seyahatleri genellikle Kadıköy’den Beşiktaş’a olan seferlerdir. Bu sefer sayesinde boğaz suları üzerindeyken; Topkapı Sarayı’nı, Galata Kulesi’ni, Haydarpaşa Garı’nı görebilme imkanınız da olacaktır.

Galata Kulesi’ne Çıkmak

Galata Kulesi, İstanbul’un en önemli yapılarından bir tanesi olmakla birlikte pek çok kişi tarafından da ziyaret edilmektedir. Özellikle farklı bir inanışa ev sahipliği yapan Galata Kulesi, yapılan çalışmalar ve düzeltmeler sayesinde oldukça güzelleşmiş ve farklılaşmıştır. İstanbul’a kadar gelip Galata Kulesi’ne çıktığınız zaman Haliç’i ve İstanbul Boğazı’nı panoramik bir açıyla görebilirsiniz.

Caddebostan Sahili’ni Ziyaret Edin

Caddebostan Sahili, İstanbulluların ve farklı konumlardan gelenlerin uğrak noktalarından birisidir. Hoş manzarası ve açık bir alana sahip olması nedeniyle pek çok aktiviteye imkan tanımaktadır. Buraya kadar gelip Caddebostan Sahili’nde piknik yapmanız tavsiye edilenler arasında yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap