İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul’da Ailecek Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul’da Ailecek Gezilmesi Gereken Yerler

--

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Özellikle de ailenizle beraber güzel bir kültür turuna çıkmak istiyorsanız; İstanbul’da ailecek gezilmesi gereken yerler oldukça fazla sayıdadır. İstanbul, tarihin hemen hemen her anına tanıklık etmiş şehirlerinden de biri olduğu için, birçok mimari yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Siz de İstanbul’u hala görmediyseniz, en kısa zamanda gitmenizi tavsiye edebiliriz.

Taksim Meydanı

İstanbul’da gezilecek yerler denildiği zaman ilk akla gelen yerlerden bir tanesi de Taksim Meydanı olmuştur. Taksim Meydanı, birçok olaya ve kutlamaya şahit olan yerlerden bir tanesidir. Bu yüzden İstanbul’a geldiyseniz, en az bir kere taksim meydanından geçmenizi, tavsiye edebiliriz.

İstiklal Caddesi

İstanbul’un en popüler yerlerinden bir tanesi de İstiklal Caddesi’dir. Aynı zamanda İstiklal Caddesi, Beyoğlu’nun en kalabalık ve en eğlenceli yerlerinden bir tanesidir. Saat kaç olursa olsun, İstiklal Caddesi’nde hayat devam etmektedir.

Kapalı Çarşı

İstanbul’un sembollerinden biri de Kapalı Çarşı’dır. Birçok dizi ve film karelerinde de karşımıza çıkan Kapalı Çarşı, turistlerin de en uğrak noktalarından bir tanesi olmuştur. Aynı zamanda Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde de Kapalı Çarşı’dan bahsedilmiştir.

Kız Kulesi

Ailenizle beraber tatile geldiyseniz ve Anadolu Yakası tarihi yerler hakkında araştırma yapmak ve gezi yapmak istiyorsanız, gitmeniz gereken yerlerden bir tanesi de kuşkusuz, Kız Kulesi’dir. Kız kulesine gitmek için ise; civarda bulunan teknelerden bir tanesine binebilirsiniz.

Mihrimah Sultan Cami

Anadolu Yakası’nın en önemli tarihi yerlerinden bir tanesi de Mimar Sinan tarafından inşa edilen Mihrimah Sultan Camisi olmuştur. Bu camii Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın kızı Mihrimah Sultan için yapılmıştır.

Anadolu Hisarı

Beykoz’da gezilecek yerler arasında görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Anadolu Hisarı olmuştur. Anadolu Hisarı Osmanlı mimarisinin de en güzel örneklerinden bir tanesi olmuştur. Bu hisar Yıldırım Beyazıt tarafından yapılmış en önemli yapılardan bir tanesidir. İstanbul’u ziyarete geldiyseniz, görmeden gitmemenizi tavsiye edebileceğimiz yerlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz Anadolu Yakası olacaktır.

Emirgan Camii

Sarıyer’de gezilecek yerler arasında en ünlü yapılardan bir tanesi de Emirgan Camii olmuştur. Emirgan Camii 1781 yılında inşa ettirilmiştir. Cami’nin yapılma sebebi ise; I. Abdülhamid’in küçük yaşta ören şehzadesi Mehmet ve Hümaşah’ın adına yapılmıştır. Emirgan Cami, yerli turistlerin aksine yabancı turistlerin de İstanbul’a geldiği zaman ziyaret ettiği yapılardan biri olmuştur.

Yorum Yap

Yorum Yap