İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul’un En İyi Balık Restoranları

İstanbul’un En İyi Balık Restoranları

**1

Köklü geçmişi, doğal güzellikleri ve konumuyla; yüzyıllar boyunca farklı medeniyetleri misafir etmiş kadim şehir: İstanbul. Kıtaları birbirine bağlayan ve bu haliyle benzersiz bir şehir olan İstanbul; köprüleri, Kız Kulesi, Ayasofya ve Rumeli Hisarı gibi kendisine has görkemli yapılarıyla dünden bugüne ilgi odağı olmuştur.

Eşsiz deniz manzarasına sahip şehir; bu özelliğiyle pek çok özel mekâna da ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden, Türkiye’nin en iyi balık restoranları deyince; İstanbul’un akla gelmesi tesadüf değildir. Peki, İstanbul’un en iyi balık restoranları hangileri; gelin birlikte inceleyelim:

Park Fora

İstanbul’un en iyi balık restoranları arasında gösterilen mekân; 1996’dan beri Ortaköy’de hizmet vermeye devam etmektedir. Cemil Topuzlu Parkı’ndaki restoran; büyüleyici deniz manzarasıyla ilgi çekmektedir.

Sur Balık

Yine deniz kıyısında yer alan İstanbul’un özel restoranlarından Sur Balık, Beşiktaş’tadır. Balık çeşitlerinin yanı sıra kalamar ve karides gibi deniz ürünleriyle de meşhurdur.

Mavi Balık

Çeşitli balık ve meze çeşitleriyle ünlü mekân; sizi hem menüsüyle lezzete hem de deniziyle manzaraya doyurur. Eğer İstanbul’un denizini özleyenlerdenseniz; Beşiktaş’taki Mavi Balık iyi bir tercih olacaktır.

Eftalya Balık

Eftalya Balık; ilki Arnavutköy’de, ikincisi Şaşkınbakkal’da olmak üzere iki şubeyle hizmet vermektedir. Balık ürünleri ağırlıklı bir menüye sahip mekânın; balığı tercih etmeyenler için farklı seçenekleri de mevcuttur.

Balıkçı Sabahattin

Cankurtaran’da bulunan restoran; balık yemek için deniz manzarası şartı aramayanlara güzel bir seçenek. Ayrıca farklı lezzetler denemeyi sevenler için; kendisine özel mezeleriyle meşhur.

Suna’nın Yeri

‘Salaş balıkçı’ diye tarif ettiğimiz mekânlardan biri olan ve özel dokusuyla İstanbul’un kendine has tarzını yansıtan restoran; Kandilli’de bulunuyor.

Boğaz’da balık restaurantları deyince akla gelen mekânlar bunlarla sınırlı değil elbette. İstanbul’da bu alanda pek çok başarılı işletme mevcut. İstediğiniz boğaz manzarası eşliğinde unutulmaz bir yemek mi, yoksa daha önce denemediğiniz yeni lezzetler peşine düşmek mi? Yahut müdavimi olacağınız, favori mekanınız haline gelecek ‘salaş bir balıkçı’ keşfetmek mi? Aradığınız hangisi olursa olsun İstanbul bu konuda; her türlü seçeneği karşılayacak potansiyelde görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap