1. Ana Sayfa
  2. İstanbul
  3. İstanbul’da Sevgiliyle Gezilecek Yerler

İstanbul’da Sevgiliyle Gezilecek Yerler

--

İstanbul’da sevgiliyle gezilecek yerler, İstanbul’a gitmek isteyen çiftler tarafından fazlasıyla merak edilmektedir. İstanbul, tarihi yapısı ve değerli mimarileri sayesinde her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan bir şehirdir. Aynı zamanda da Türkiye’nin en büyük ve kalabalık şehri olan İstanbul’a kız arkadaşınızla ya da erkek arkadaşınızla gelecekseniz, romantik anlar yaşayabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Galata Kulesi

Hemen hemen İstanbul’a gelen herkesin, gördüğü yerlerden bir tanesi de Galata kulesi olmuştur. Galata kulesi 6.yy. da Fener Kulesi şeklinde yapılmıştır. Şimdilerde ise; en ilgi çeken mimari yapılardan biri olarak, ziyarete açılmıştır. Burada da sevgilinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kız Kulesi

Anadolu Yakası’nda gezilebilecek yerler denildiği zaman, kız kulesi en üst sıralarda yer almaktadır. Kız kulesi ile ilgili birçok rivayet vardır. Özellikle de sevgilinizle İstanbul’u ziyarete geldiyseniz, görmeden gitmemeniz gereken yerlerden bir tanesi de kız kulesi olmuştur. Kız kulesine gitmek için ise; civardaki teknelerden bir tanesine binmeniz gerekecektir. Buraya geldiğinizde, sevgilinizle romantik anlar yaşayabilirsiniz.

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü, İstanbul’un sembolü haline gelmiş mimari yapılardan bir tanesidir. İstanbul’un önemli tarihi yapılarından biri olan Galata Kulesi’ne geldiğiniz zaman, etrafınızda balık tutan insanlarla karşılaşacaksınız. Aynı zamanda Galata Köprüsü’nün yakın çevresinde birçok balıkçı yer almaktadır. Buraya kadar geldiyseniz, kız ya da erkek arkadaşınızla birlikte balık yemeden gitmemenizi tavsiye ederiz.

Belgrad

Sevgilinizle birlikte İstanbul’a geldiyseniz, Belgrad Ormanı’nı da görmenizde fayda vardır. Belgrad ormanı, birçok yerli yabancı turistin ziyaret ettiği yerlerden bir tanesidir. Hem huzurlu hem de sessiz bir ortamda sevgilinizle vakit geçirmek istiyorsanız; Belgrad ormanı beklentinizi karşılaşacaktır. Fakat hafta sonları ve bazı resmî tatillerde, Belgrad ormanı İstanbul halkı tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Bu nedenle buraya hafta içi ya da erken saatlerde gelmenizde de fayda vardır.

Pierre Loti

İstanbul’da sevgiliyle gidilebilecek yerler arasında Pierre Loti tepesi de yer almaktadır. Burada harika bir manzara eşliğinde, sevgilinizle zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda burada bulunan kafelerde, bir şeyler içmeniz de mümkün olacaktır.

Gülhane Parkı

Sonbaharda İstanbul’da gidilecek yerler denildiğinde Gülhane Parkını söylemeden geçemeyiz. Tarihin en önemli olaylarından biri olan Tanzimat Fermanı da Gülhane Parkı’nda okunmuştur. Aynı zamanda Latin harflerinin Mustafa Kemal Atatürk tarafından tanıtılması da bu parkın içerisinde gerçekleşmiştir. Muhteşem bir doğaya da sahip olan bu parkta, hafızanıza birçok anı yüklemeniz ve bu anıları da fotoğraflarla taçlandırmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap