İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İstanbul
 3. İstanbul Adalar Turizm Rehberi

İstanbul Adalar Turizm Rehberi

1111

İstanbul Adalar, özellikle yaz ayları içerisinde gezmek için tercih edilen alanlardan bir tanesidir. İstanbul Adalar, gezip görebileceğiniz ve yerleşime açık olan 5 adadan oluşmaktadır. Kınalıada, Burgazada, Sedefadası, Büyükada ve Heybeliada görebileceğiniz adalardır. Sıcak havaların yaklaşmasıyla birlikte insanlar sağlanan ulaşım yöntemlerinden yararlanarak bu adaları ziyaret edebilir ve bu adalarda gerçekleştirilen pek çok etkinlikten yararlanabilir.

İnsanlar İstanbul Adalar’da yapabilecekleri aktiviteleri önceden araştırarak gerekli bilgileri toplamaktadır. Aşağıda yer alan listede bu adalarda yapabileceğiniz birkaç alternatif aktivite çeşidi bulunmaktadır.

 • Dilburnu Tabiat Parkı’nda piknik yapmak
 • Heybeliada Değirmen Tepesi’ne yürümek
 • Hızır İlyas Tepesi’ne çıkmak
 • Rum Ortodoks Ruhban Okulu’na gitmek
 • Aya Yorgi Kilisesi’ni ziyaret etmek
 • Bayrak Tepesi’ne çıkmak
 • Kumluk Plajı’nı ziyaret etmek ve burada denize girmek
 • Sedefadası’nda etrafı keşfetmek
 • Bisiklete binmek
 • Aya Nikola Hangar Müze Alanı’nı ziyaret etmek

Yukarıda yer alan bazı aktiviteleri ve daha fazlasını yapabilmek için İstanbul Adalar’ı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu adalarda neler yapabileceğinizi araştırdığınız gibi nasıl gidebileceğiniz konusunda da araştırma yaparak gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Tek başınıza gitmek isterseniz vapur seferlerini takip edebilirsiniz. Ancak İstanbul’a yabancıysanız ve ulaşım konusunda fikriniz yoksa turist rehberlerinden yardım alabilirsiniz.

Adalar’a Nasıl Gidilir?

Özellikle gezilebilecek ve görülebilecek 5 adayı içerisinde barındıran İstanbul Adalar, görülmeye değer pek çok mekanı ve yapılmaya değer birçok aktiviteyi içermektedir. Daha önce Adalar’ı ziyaret etmemiş bireyler Adalar’a nasıl gidilir sorusunu ilk olarak araştırmaktadır.

Pek çok farklı konumdan düzenlenen vapur seferleri tercih edebileceğiniz en yaygın ulaşım şeklidir. Eğer Beşiktaş üzerinden Adalar’a gitmek istiyorsanız bu konumdan hareket eden vapur sabah 07.30’da seferlere başlamaktadır. Vapurun izlediği rota öncelikle Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada şeklindedir ve bu rotayı takiben daha sonra Büyükada’ya ulaşmaktadır. Bu rota üzerinden de belirli saatler içerisinde geri dönüş sağlanmaktadır.

İstanbul Adalar’ı ziyaret etmek isteyen bireyler neler yapabilecekleri ve nasıl ulaşabilecekleri soruları hakkında araştırma yaptıkları gibi seyahatin ne kadar süreceği konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedirler. Her konumdan farklı süreler ile ulaşmakla birlikte ortalama bir sefer 30 dakika sürmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap