İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. Alaçatıda Görülmesi Gereken Yerler

Alaçatıda Görülmesi Gereken Yerler

-

Alaçatıda görülmesi gereken yerler hem yerli hem yabancı turistler için sıklıkla tercih edilen bir bölge olan Alaçatı’ya gidecek kişilerin ilgisini çekmektedir. İzmir, özellikle yaz aylarında pek çok kişi tarafından ilgi gören bir şehirdir. Şehir içerisindeki her ilçe ayrı özellikleri ve güzellikleriyle öne çıkarak gelenleri hayran bıraktırmaktadır.

İzmir’e ve Alaçatı’ya ilk defa gidecek olan kişilerin bölgeleri daha iyi gezebilmek ve daha keyifli bir deneyim yaşamak için Alaçatıda görülmesi gereken yerler araştırması yapması söz konusudur. Deniziyle, havasıyla büyüleyen bu yerde herkesin kendi zevkine uygun farklı bölgeler bulunmaktadır. Yazımızda en ilgi çeken yerleri sizler için anlatıyor olacağız.

Alaçatı Yel Değirmenleri

Alaçatı Yel Değirmenleri şehirle bütünleşmiş bir görüntü oluşturarak akılda kalmaktadır. Şehre gidenlerin fotoğraflarında sıklıkla görülen bu bölgede oldukça keyifli vakit geçirilebilmektedir. Yazın sıcağı içerisinde ferah bir atmosfer arayan kişiler için tercih edilebilecek en iyi yerdir.

1850 yıllarından kalma olan bu taş yel değirmenleri tarihi yönüyle de ilgi çekici hale gelmiştir. Bu bakımdan Alaçatı mekanlar arasında en çok tercih edilen bölgelerden biridir.

Alaçatı Çarşı

Alaçatı çarşı renkli görüntüsüyle bir masal içerisinde hissettirmektedir. Yaz aylarında birçok rengin bir arada görüldüğü bu çarşı içerisinde pek çok aktivite gerçekleştirebilmek söz konusu olmaktadır. Antik eşyalara ilgi duyan kişilerin hoşuna gidecek pek çok ürün, sanatçıların birbirinden eşsiz heykel ve resimleri, bölgeye ait ürünler bu çarşıda yer almaktadır. Bölgenin güleryüzlü insanlarının bulunduğu dükkanlarda ve butiklerde keyifli alışveriş yapmak mümkün hale gelmektedir.

Kemalpaşa Caddesi

Kemalpaşa Caddesi, trafiğe kapalı bir bölge olmasıyla birlikte sakin fakat kalabalıktır. Oldukça hoş vakit geçirmeyi sağlayacak restoranlar, kafeler, oteller, meyhaneler bulunmaktadır. Rengarenk görüntüsü, insanların kahkahalarıyla keyif veren bir atmosfere sahip olan bu caddede pek çok ihtiyacın gerçekleştirilebilmesi söz konusu olmaktadır.

Kişiler burada arkadaşları ya da aileleriyle güzel yemekler yiyebilmekte, bir içecek eşliğinde sohbet edebilmektedir. Alaçatı’da ne yenir denildiğinde tercih edilebilecek pek çok bölgede bu caddede yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap