İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. İzmir’de Görülmesi Gereken Yerler

İzmir’de Görülmesi Gereken Yerler

izmir-gezilecek-yerler

Büyük şehirlerimizden biri olan, Ege’nin incisi olarak tabir ettiğimiz İzmir’de gezebileceğiniz pek çok noktalar bulunur. Özellikle şehre ilk defa gelen ziyaretçiler, nereleri gezmesi gerektiği konusunda bazı kararsızlıklar yaşayabiliyor. İzmir, güzel şehirde gezebileceğiniz pek çok yerlerin olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede tatilinizi daha da güzel şekilde olmasını sağlamaya başlamış olacaksınız. İzmir’de görülmesi gereken yerler hangisi denildiği zaman şu şekilde ifade edilebilir.

Kemeraltı Çarşısı İzmir

İzmir’in meşhur olarak adlandıracağımız çarşılarından biridir. Kemeraltı çarşısı içerisinde aradığınız pek çok şeyi rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Böylelikle alışverişlerinizi sorunsuz şekilde yapma şansına sahip oluyorsunuz. Zengin ürün çeşitlerine yer verilmiş olduğundan dolayı pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Özellikle buraya geldiğiniz zaman çok uygun fiyatlarla satışa sunulan tekstil ürünlerini bulabiliyorsunuz. Nişanlık, bindallı, kıyafet, gıda, süs eşyaları gibi pek çok ürünleri bulmanız mümkündür. Alışverişlerinizi indirimli şekilde yapmak isteyenlerdenseniz o zaman Kemeraltı çarşısı yoluna başvurmalısınız.

Tarihi Asansör, İzmir

İzmir’i en güzel şekilde simgeleyen yerlerden biri tarihi asansör diyebiliriz. Burası geçmişe yas tutan yerlerden biridir. Tarihi asansör ziyareti yaptığınız zaman ise güzel şehrin manzarasını, ayaklarınızın altına almaya başlarsınız. İzmir şehrini baştan aşağıya gösterirken, deniz manzarası ortamı daha da güzel hale dönüştürmeyi başarır. Genelde buraya gelen kişiler, resim çektirmektedir. Aynı zamanda yorgunluğunuzu atmanız içinde, tarihi asansör içerisinde kafe hizmetleri bulunur.

Saat Kulesi İzmir Ziyaret

İzmir Saat kulesi, Konak meydanında bulunan bir yerdir. İzmir ile bütünleşmeyi başaran bu yeri, geldiğiniz zaman ziyaret etmeden geçmeyin. Hatta hatıra kalması açısından saat kulesinin önünde resim çektirin.

Çeşme Alaçatı

Sörf yapmak isteyen kişilerin bir numaralı tercihlerinden biri olarak Çeşme Alaçatı yer alıyor. Harika bir tatil yeri arayışı içerisine girdiyseniz o zaman Çeşme Alaçatı doğru tercihlerden biri olacaktır. Eğer ki İzmir’e yolunuz düştüyse yapmanız gereken ise Çeşme Alaçatı ziyaretini gerçekleştirmeniz olacak.

Çeşme Ilıca

Yazın geldiğiniz zaman, deniz keyfini mükemmel şekilde yapacağınız yerler bulunur. O yerlerden biri olarak karşımıza Çeşme ılıca çıkıyor. Tatilseverlere unutulmaz bir deniz günü yaşatmayı başaracaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap