İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İzmir
  3. Çeşme En İyi Balık Restoranları

Çeşme En İyi Balık Restoranları

**2

Çeşme, gerek İzmir’in gerek Türkiye’nin en gözde ve en tercih edilen tatil beldelerinden biridir. Yazın doluluk oranları bakımından dolup taşan bu ilçe, balık restoranları bakımından da oldukça favori bir yerdir. Bu yüzden, İzmir dışındaki birçok yerden de turist almaya devam etmektedir. Alaçatı en iyi restaurant yoğunluğu anlamında, Çeşme’nin oldukça bilinen bir yeridir. İzmir’e en fazla turisti burası kazandırmaktadır. Üstelik, nezih bir bölge olduğundan ötürü, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden yüzlerce insanlar buraya akın etmektedir.

Çeşme’yi Tanıyalım

Çeşme, Türkiye’nin üçüncü büyük ili diye bilinen İzmir’in en büyük beldelerinden biri olarak geçmektedir. Doğusunda Urla ilçesi bulunan Çeşme, buranın yarımadalarından biridir. Bu yarımadanın diğer yönleri Ege Denizi’ne bakmaktadır. Çeşme, tarihin 12 İyon kolonisinden biri olarak bilinmektedir. Burada, ünlü Çeşme Kalesi yer almaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli liman bölgelerindendir. Athena Tapınağı burada bulunmaktadır.

Çeşme’nin En İyi Balık Restoranları Nelerdir?

  • Balıkçı Niyazi

Balıkçı Niyazi, Yunanistan ve Balkanlar mutfağının en önemli örneklerinin sergilendiği restoranların başında gelmektedir. Bu restoran, Alaçatı’nın Isolee Plage kısmının içinde, denize nazır bir konumda bulunmaktadır. Kendi suyuyla harlanan lezzetli balıkları gökyüzünün özgür yıldızları altında yiyebilme fırsatı bulacağınız bu ortamın müdavimi olacağınız da garantidir.

  • Ferdi Baba

Ferdi Baba Alaçatı tarafında denize sıfır, görkemli bir restoran olarak nam salmıştır. Ayrıca, başka şubeleri de bulunmaktadır. Ahtapot dolma, okyanus böreği gibi tarifleriyle de sizi heyecanlandıracaktır.

  • Horasan

Kezban Hanım’la Ahmet Bey’in birlikte işlettikleri bir aile mekânı olan Horasan, karides carpaccio, torik sashimi gibi değişik tatlara sahiptir. Ortamın zeytin ağaçlarıyla kaplı sıcak atmosferi sizi de sımsıkı kucaklayacaktır.

  • Kalamarya

Çeşme’nin en doğal bölgelerinden biri olan Çiftlikköy’de, deniz kenarında bulunan Kalamarya, Sakız Adası manzarasına karşı rakıyla güneşi demlemek isteyenler için vazgeçilmez bir yerdir.

  • Langusta

1970’li yıllardan beri, Tuğrul Erol’un kendine has tarifleriyle bilinen Langusta lokantası, aynı zamanda mekânla aynı adı taşıyan langusta balığını da gelen müşterilerinin damak zevkleri için özenle hazırlamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap