İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Muğla
  3. Fethiye Gezi Rehberi – Görülmesi Gereken Yerler

Fethiye Gezi Rehberi – Görülmesi Gereken Yerler

fethiye-gorulmesi-gereken-yerler

Tatil yeri olarak Fethiye’yi tercih ettiyseniz o zaman gezilecek yerleri şimdiden listenize eklemeye başlayabilirsiniz. Turistik bir yer olarak göze çarpan Fethiye’de harika bir gün geçirmeye başlayabilirsiniz. Zamanlarınızı bundan sonra kaliteli şekilde geçirmeye başlamak için en doğru kararı aldığınız bir yer. Üstelik buraya hangi ay gelmek isterseniz gelebilirsiniz. Fakat tatilciler tarafından Fethiye, daha çok yaz aylarında sık tercih ediliyor. Fethiye’de görülmesi gereken yerler nelerdir inceleyelim.

Fethiye Amintas Kaya Mezarı Ziyareti

Fethiye’de en meşhur olan yerlerden biri olmayı başarmıştır. Burası anıt mezarlarıyla baştan aşağıya donatılmış bir yerdir. Gelen kişiler ellerinde ki fotoğraf makineleri ile mutlaka anı ölümsüzleştirmelidir. Geçmişten günümüze kadar kalan anıtlara karşı ilginiz varsa,  Amintas Kaya mezarını ziyaret etmelisiniz. Anıt, Likyalılar tarafından inşa edilmiş olup hala günümüz koşullarına kadar varlığını sürdürmektedir.

Fethiye Kayaköy

Kayaköy, Fethiye’nin en eski yerleşim  birimi olmaktadır. Fethiye merkeze yaklaşık olarak bulunduğu konum itibariyle 8 km olduğunu söyleyebiliriz. Farklı bir yer keşfetmek isteyen kişiler Fethiye Kayaköy’ü tercih edebilir. Kayaköy’ün popüler olmasının nedeni, eskiye dayanan antik kalıntıları barındırıyor olması denebilir. Geçmişin izlerini ziyaretçilere en güzel şekilde yansıtmayı başaran bir yerdir. Buraya geldiğiniz zaman Klasik dönemden tutunda Bizans döneme kadar birçok kalıntılara rastlamanız mümkündür.

Fethiye Çalış Plaj Tatili

Fethiye Çalış plajıyla şehrin güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Böylece Fethiye’de plaj keyfini doyasıya yapmaya başlamış olacaksınız.  Burada özellikle en çok dikkat detaylardan biri harika bir manzarayla sizleri en iyi şekilde karşılıyor olması denebilir. Böylelikle plajda, harika bir gün geçirme şansına sahip oluyorsunuz. Mis gibi havası ve manzarasıyla gelen kişilerin  stresini atmasını sağlayacak bir yerdir.

Meşhur Yer Fethiye Ölüdeniz

Ölüdeniz, ülkemizde bilmeyen çok nadir kişilerdir. Gitmeseler bile adını illa ki duymuş olduklarını söyleyebiliriz. Fethiye’nin en dikkat çeken yeri olarak karşımıza çıkarken, birçok insanlar tarafından ilgi görmektedir. Ölüdeniz’e gitmek isteyenler için seçebilecekleri pek çok ulaşım kanalları bulunmaktadır. Bunlar hava yolu, kara yolu ve deniz yolu ulaşımıdır. Ziyaretçilere olası bir ulaşım sorunları yaşatmayacak bir yerdir.

Yorum Yap

Yorum Yap