İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Karadeniz Bölgesindeki Kamp Alanları

Karadeniz Bölgesindeki Kamp Alanları

**

Karadeniz bölgesindeki kamp alanları, her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Karadeniz gerek benzersiz doğası gerekse muhteşem havası ile birçok kişinin kamp yapmak için tercih ettiği yerlerden bir tanesi olmuştur.

Perşembe Yaylası

Samsun Ordu arası kamp yerleri Perşembe yaylası da vardır. Perşembe yaylası tuhaf menderes oluşumlarıyla da muhteşem bir görüntüye sahiptir. Burada kamp yapabilir ve sevdiklerinizle de harika bir vakit geçirme imkânı yakalayabilirsiniz.

Kümbet Yaylası

Giresun kamp alanları arasında en sık tercih edilen yerlerden bir tanesi de Kümbet Yaylası olmuştur. Kümbet yaylası, günden güne en yaygın turizm bölgelerinden bir tanesi olmuştur. Burada kamp yaparak doğayla iç içe vakit geçirmeniz mümkündür.

Trabzon Livera Kamp Alanları

Trabzon kamp alanları söz konusu olduğu zaman ilk akla gelen yerlerden bir tanesi de Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan kamp alan Livera Camping olmuştur. Muhteşem doğa güzelliklerine sahip bu alan birçok insanın tercih ettiği yerlerdendir. Burada temiz havadan yararlanabilir ve bol oksijen alabilirsiniz.

Badara Yaylası

Rize kamp alanları da tatilciler tarafından en sık tercih edilen kamp alanlarından bir tanesi olmuştur. Birçok yaylayı içerisine alan Rize’de huzur dolu ve keyifli bir tatil de yaşayabilirsiniz. Badara yaylası, Rize’nin Hemşin ilçesinde yer almaktadır.

Samistal

Samistal yaylası da Rize’de Çamlıhemşin’de bulunan bir yayladır. Samistal yaylası Rize’nin en büyük yüksekliğe sahip olan yaylasıdır. Samistal yaylası çok meşhur alanlardan bir tanesidir. Ancak buraya giden yollar fazlasıyla engebelidir. Fakat gittiğinizde göreceğiniz doğal güzellikler sizin için yeterli olacaktır.

Borçka Karagöl

Borçka Karagöl Artvin’de yer alan, oldukça popüler kamp alanlarından bir tanesidir. Buraya gittiğinizde karşınıza çıkacak olan manzara, gittiğinize değecek niteliktedir. Burada keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilir ve huzurlu vakit geçirme imkânı yakalayabilirsiniz.

Artvin Şavşat Karagöl Sahara

Karagöl kamp alanı, özellikle de dinlenmek ve sakin bir hayat yaşamak isteyen kampçıların en sık tercih ettiği yerlerden biri olmuştur. Doğayla iç içe ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız, bu yerleşim sizin için mükemmel bir tercih olacaktır.

Batı Karadeniz Kamp Alanları

  • Tortul Yaylaları ve göleti
  • Yedigöller
  • Uluyayla
  • Karabük Sorgun Yaylaları
  • Kocayayla
  • Pürenli Yaylaları
  • Sülüklügöl

Ancak Karadeniz bölgesinde kamp yapmak istiyorsanız, valiz hazırlığınız çok önemli olacaktır. Yayla havası genelde soğuktur. Bu nedenle, yaz aylarında kamp yapacak olsanız bile kalın ve uzun kollu kıyafet götürmelisiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap