İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Ayvalık Tatil Rehberi – Gezilmesi Gereken Yerler

Ayvalık Tatil Rehberi – Gezilmesi Gereken Yerler

ayvalik-gezi-rehberi

Unutulmaz şekilde tatilinizi geçirmek istiyorsanız tercihiniz Ayvalık’tan yana olmalıdır. Yerli ve yabancılarında ilgi duyduğu Ayvalık tatil beldesinde, göreceğiniz yerler bulunuyor. Taş evleri, yemyeşil ormanları, mavi yapraklı plajlarıyla Ayvalık en güzel tatil yerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayvalık, Turizm yönünden dikkat çeken yerlerden biri olurken buraya daha önce gelmeyenler nereleri görmesi gerektiğini merak ediyor. Ayvalık tatil rehberi denildiği zaman nereler gezilip görülmesi gerekiyor sizler için sıraladık.

Ayvalık Merkez Yürüyüş

Ayvalık merkez bakıldığında sahil boyunun kaplamış olduğunu görebilirsiniz. Böylece kafa dağıtmak ve stres atmanız açısından önemlidir. Sahil boyunca da huzurlu bir şekilde yürüyüş yapma şansına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda burada oturup dinlenmenizi sağlayacak mekanlarda çok fazla.  Sahil üzerinde geçen tekne ve balıkçılıkla uğraşanları göreceksiniz.

Cumhuriyet Caddesi

Cumhuriyet caddesi önemli yerlerin başında bulunuyor. Burada kalabalık grupla karşılaşabilirsiniz. Ayvalık en çok fotojenik olarak tabir edeceğimiz yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Fotojenik sokakta gezinebilir ve unutulmaz kılmanız içinde resim çektirmeye başlayabilirsiniz.

Saatli Cami

Ayvalık ziyaretlerini yapma amacıyla buraya gelenler, listesini mutlaka kalabalık tutması gerekecektir. Ayvalık ziyaret listeniz içerisine bir de saatli cami ekleyebilirsiniz. Saatli cami, gelenler açısından farklı bir deneyim olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki burayla özdeşmiş olan bir yer olarak tabir etsek yanlış olmayacaktır. Saatli cami, geldiğiniz zaman görmenizi tavsiye ettiğimiz bir yerdir.

Kiraz Çiçeği Butik Oteli

Kiraz çiçeği Butik oteli, Ayvalık’ta en çok tercih edilen konaklama yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Araç ile önünden geçtiğiniz zaman burası zaten direkt olarak çarpmaya başlayacak.  Farklı görüntüsü ile Ayvalık tatil yerini simgeleyen bir yer olarak ön plana çıkar.

Ayvalık Nerede Konaklanabilir?

Ayvalık tatil bölgesine geldiğiniz zaman önemli konulardan biri konaklamadır. Burada konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız pek çok oteller yer alır. Üstelik bu otellerde konforlu ve aynı zamanda kaliteli şekilde zamanlar geçirmeye başlamış olacaksınız.

Badavut plajı yakınlarında konaklayacağınız otelleri rahatlıkla bulmanız mümkün. Badavut plajı ile tatilinizi  en güzel şekilde yapmaya başlayacaksınız. Tüm  stresinizden yorgunluğunuza kadar her şeyi üstünüzden atmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap