İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Ege Bölgesinde Görülmesi Gereken Yerler

Ege Bölgesinde Görülmesi Gereken Yerler

egede-gorulmesi-gereken-yerler

Türkiye’nin önemli bölgelerinden biri olan Ege bölgesinde, gezebileceğiniz çok fazla yer bulunur.  Ege bölgesine yolunuz düştüyse, ziyaret etmeden gitmemeniz gereken yerler bulunuyor. Ege Bölgesi görülmesi gereken yerler neresi diye merak edenler için listemizi hazırladık.

İzmir Kemeraltı Çarşısında Alışveriş Yapabilirsiniz

Güzel illerimizden biri olan İzmir’in en popüler çarşılarından biridir. İzmir’de hem kaliteli hem de ucuz fiyatlarla ürün bulmak istiyorsanız o zaman Kemeraltı çarşısına gelmelisiniz. Bu çarşı içerisinde aradığınız pek çok ürünleri pratik olarak bulmanız mümkündür.

Saklıkent Milli Parkı

Egeye doğru rotasını çizen tatilseverlerin bir diğer görmesi gereken yerlerden biri Saklıkent Milli park olduğunu söyleyebiliriz. Doğa güzelliğini en iyi şekilde sergileyen Saklıkent, en çok uğrak noktalar arasında yer alıyor. Fethiye’nin hiç şüphe yok ki en güzel yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 1996 senesi itibariyle, Bakanlar kurulunun onayıyla milli park olarak kabul edilmiştir.

Marmaris Marina Ziyaretini Yapmalısınız

Ege bölgesinde tatil yeri olarak Marmaris ön plana çıkıyor. Marmaris’e doğru ziyaretlerinizi yapacaksanız Marina yolculuğunuzu başlatabilirsiniz. Böylece masmavi suları daha yakından görmenin mutluluğunu yaşamaya başlamış olursunuz. Marmaris marina, güzellik abidesi olarak bilinen bir yerdir. Bundan sonra sizlerde tatilinizi daha güzel şekilde geçirmek istiyorsanız o halde bu yeri tercih etmeye başlamanız gerekecektir.

Çeşme Ilıca  Plajında  Tatil

Ege görülmesi gereken yerler arasında Çeşme bulunuyor. Çeşme, tatil yeri olarak bilinirken birçok aktiviteleri ile adından söz ettirmektedir. Çeşme Ilıca plajı, yerli yabancı pek çok kişilerin uğrak noktası haline gelmiştir. Aynı zamanda Çeşme Ilıca haricinde, Alaçatı yolculuğunuzu da mutlaka yapmalısınız. Özellikle Çeşme Alaçatı, sörfseverlerin en çok tercih ettiği yer olarak biliniyor.

Efes Ziyareti

Ege’de yer alan Efes, yabancılarında en çok ziyaret ettiği önemli yerlerin arasında yer alıyor. Efes Meryem ana kilisesine doğru yolculuğunuzu kesinlikle yapmalısınız. Efes’e gidebilmeniz adına pek çok otobüs seferleri bulunuyor. Böylelikle yol boyunca keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ölüdeniz Fethiye’ye Yolculuk

Fethiye’nin meşhur yerlerinden biri olan Ölüdeniz, yaz sezonunda oldukça fazla ilgi görüyor. Tercihiniz Ege bölgesinden yana olacaksa, Fethiye Ölüdeniz mutlaka görmeniz gerekenlerden biridir.

Yorum Yap

Yorum Yap