İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Muğla
 3. Bodrum Gece Hayatı Nasıl?

Bodrum Gece Hayatı Nasıl?

*1

Bodrum, dünyaca tanınan, popüler bir turizm merkezidir. Muğla’nın 13 ilçesinden biri olarak geçmektedir. Buranın antik çağdaki adı Halikarnassos olarak kayıtlara yazılmıştır. Aziz Petrus Kalesi’nin bulunduğu bölgenin adı ‘petrum’ şeklinde bilinirken, zamanla Bodrum’a dönüşmüştür. Mavi bayraklı koyları bulunan Bodrum, tatilcilerin ve bir sahil beldesine yerleşmek isteyenlerin vazgeçmediği alanların başını çeker.

Bodrum eğlence hayatı ile ünlü, cıvıl cıvıl bir yerdir. Özellikle, yazın gelenlerle kalabalıklaşan ilçede birçok milletten turisti bir arada görmek mümkündür. O anlamda, Barlar Sokağı bölgenin en çok bilinen yerlerinden biridir. Deniz, kum, güneş üçgeninin yanına, gece hayatı, disko, içki, dans gibi maddeler de eklenebilmektedir.

Bodrum Barlar Sokağı

Bodrum barlar sokağı, bölgenin en bilinen, merkezi ve işlek yerlerinin başında gelmektedir. Burada, ilk açılan Hadigari Bar’ın (1974) ardından, üst üste onlarca bar açılmıştır. Bodrum barlar sokağında açılan ve müdavimlerin vazgeçemediği kimi eğlence alanlarının bazılarının adları şunlardır:

 • Hadigari Night Club
 • Karpuz
 • Gallery Mustafa
 • Ora Cafe&Bar
 • Admiral Tours
 • Therapy Mini Bar
 • Gekko Cocktail & Whisky
 • Mandalin

Bodrum barlar sokağı 7/24 açık bir yer olduğu gibi, sabaha kadar eğlencenin de en havai duraklarından biridir. Gündüz çarşı gibi gezilen bu alan, gece rengarenk ışıklarla ve baştan çıkarıcı müziklerle dolar.

Bodrum Gece Hayatı

Bodrum gece hayatı, durmak bilmeyen müzik, dans, yeni arkadaşlıklar, değişik kokteyller demektir. Dünyaca ünlü DJ’lerin ve barmenlerin de uğrak yeri olan bölgede, gündüz girilen deniz rehaveti yerini gecenin uçsuz bucaklığına bırakır. Sokak satıcılarının türlü el işi eşyalar, parlak balonlar, buzlu bademler, pamuk şekerler sattığı alanda, bir bardan diğerine girip çıkarak farklı eğlence mekânlarının kalabalıklarına karışmak mümkündür. Bununla birlikte, Bodrum sahilleri ödüllü, korunan ve temiz alanlar olduklarından dolayı, kimi zaman burada gece denize girmek bağlamında maceralar yaşamak, kumsalda gitar dinletileri eşliğinde, kırmızı şarap içmek ya da meyhanelerin olduğu bölgede rakı kadehlerini tokuştururken, türlü mezelerden tatmak da olasıdır. Bodrum en sakin halinden en gösterişli haline değin, ilgi çekicidir.

Yorum Yap

Yorum Yap