İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Muğla
  3. Ölüdeniz’de Ne Yapılır? Konaklama ve Tatil Rehberi

Ölüdeniz’de Ne Yapılır? Konaklama ve Tatil Rehberi

oludenizde-ne-yapilir

Ölüdeniz, ülkemizin en meşhur yerlerinden biri olurken manzarasıyla da ziyaretçileri etkisi altına almayı başarıyor. Muhteşem denizi ve aynı zamanda güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir yerdir. Sizlerde harika bir ambiyans ile karşı karşıya kalmak istiyorsanız tercihlerinizi Ölüdeniz olarak kullanmanızda yarar var. Böylelikle muhteşem ambiyansı, ziyaretçilerin huzurlu bir zaman geçirmesine neden olacaktır.  Fethiye iline bağlı olan Ölüdeniz de gezip göreceğiniz yerler oldukça fazladır. Doğanın sunmuş olduğu görkemli güzelliği en iyi şekilde yansıtan Fethiye Ölüdeniz’e her yıl binlerce yabancı ve yerli turistler gelmektedir.

Kıdrak Koyuna Uğrayın

Ölüdeniz’e geldiyseniz o zaman Kıdrak koyuna uğramalısınız. Belce kız beldesine mesafesi yaklaşık olarak 4 km civarındadır. Burada çok sık çam ağaçları kaplıdır. Yemyeşil alanlarla örtülü yerde harika bir plaj imkanı sunulur. Eşi benzeri olmayan bu yere, yerli halkımızın yanı sıra yabancılarda çok sık şekilde ziyaret etmektedir. Doğayla artık baş başa kalmak ve aynı zamanda piknik yapılması içinde ideal diyeceğimiz bir yerdir.

Kelebekler Vadisini Görmelisiniz

Kelebekler vadisi, vatandaşlarımızın çok kez merak ettiği bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Bu yerde harika ve doğal güzelliği net şekilde görmeye başlamanız zor olmayacak. Doğa severlerin uğrak mekanlarından biri olmayı başarmıştır. Kelebekler vadisine gelen kişiler, kendilerine hayran bırakacak güzelliklerle karşı karşıya kalmaktadır. Beldeyi uçtan uca mutlaka gezerek, anı kalması içinde resim çekilmenizi tavsiye ediyoruz.

Babadağ Ziyareti

Babadağ, bu denli fazla ziyaret odağı haline gelmesinin altında yatan bazı sebepler var. Babadağ ziyaretlerinizi yaparak bundan sonra unutamayacağınız harika bir tatil serüvenine hazır olabilirsiniz. Babadağ, yamaç paraşütü içinde tatil severlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki sizlerde heyecanı seviyor ve yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız buraya mutlaka gelmelisiniz.

Belcekız Plajına Gitmek

Tatilinizi güzel bir manzarayla süslemek isteyebilirsiniz. O zaman Belcekız plajının tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Fakat denizine girecek olanlarında dikkatli olmaları gerekir. Çünkü denizi biraz dalgalı olduğundan dolayı dikkat etmenizde yarar olacaktır. Genelde burası yamaç paraşütü yapan kişilerin iniş noktasıdır diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap