İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Türkiye
  3. Cunda Adası Tatil Rehberi

Cunda Adası Tatil Rehberi

cunda-tatil-rehberi

Gezilecek yerler listesinde yer alan Cunda Adası, turistik yerlerdendir. Ege tatil yerleri arasında bulunan Cunda Adasında, güzel bir zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. 18.yy’da Özerklik almayı başarmış olan Cunda Adası’nın görebileceği pek çok yerleri bulunuyor. Her ne kadar ufak bir yer olarak görülse de, buraya geldiğiniz zaman gezeceğiniz birçok yerini keşfetmeye başlamış olacaksınız.

Agios Yannis Kilisesine Yürüyerek Ziyaret Yapın

Cunda adasına gidecek olanlar için ziyaretlerin başında yel değirmenlerinin yer almış olduğunu söylemek mümkün.  Buraya yakın konumda yer alan aşıklar parkını da es geçmeyin.  Ziyaretlerinizi dilerseniz kendi şahsi aracınızla yapabilirsiniz. Gios Yannis Klisesinin hemen yan bölümünde ise geldiğiniz zaman yel değirmenlerinin bulunduğunu fark etmiş olacaksınız.

Çataltepe Plajını Görmelisiniz

Çataltepe plajını görmeniz gerekecek. Burası güzel bir tatil için ideal olarak nitelendireceğimiz bir yerdir. Burası özellikle turistler açısından oldukça fazla ilgi görmeyi başaran bir yer.  Şüphesiz Cunda adası en popüler yer denildiği zaman Çataltepe yer almaya başlıyor. Plaj keyfini yaşamak isteyen kişilerin sevip görmek istediği bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki buraya Ayvalık’tan gelecekseniz, 20 dakika gibi bir süreyi kapsayacaktır.

Cunda Bıyıklı Plajı

Cunda bıyıklı plajı, tatil listenizde olması gereken bir yerdir.  Buranın en iyi yerlerinden biri, deniz içerisine koyulmuş olan masa ve sandalyelerin olması denebilir. Ambiyans olarak gelen kişilere harika bir ambiyans yaratmaya yardımcı oluyor. Cunda ziyaretleriniz için ideal yerlerden biri olarak Cunda Bıyıklı plajı çıkmaktadır. Buna göre sizlerde artık plajda, sevdiğiniz kişilerle harika zamanlar geçirmeye başlarsınız.  Yazın tercih edebileceğiniz yerlerinden biri olarak karşımıza Cunda bıyıklı plajı geliyor. Böylelikle artık yazın kavurucu sıcaklarından sorunsuz şekilde kurtulacak ve serinleme fırsatına sahip olacaksınız.

Cunda Sahil Çarşısı

Cunda sahil çarşısı, ziyaret etmeniz gereken bir başka yerlerden biridir. Buraya geldiğiniz zaman hediyelik eşya alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Turistik el yapımı hediyeleri alarak sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Böylece sevdiğinizi mutlu edecek ve hatıra kalmasını sağlamaya başlayabilirsiniz.

Despot Evi Ziyareti

Rum tarafından inşası yapılmış olan Despot evi, Cunda’ya gelenlerin ziyaret etmek istedikleri yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Farklı görüntüsü ile adeta ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri  olduğunu kanıtlamayı başarıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap